Gdzie wyjechać na wspólny weekend?

Celebrowanie różnorodnych chwil w związku to jeden z podstawowych wyznaczników wspólnego bycia razem. Zarówno okazje (na przykład rocznica spotkania, pierwszej randki czy ślubu), jak i sposoby ich świętowania mogą być bardzo różne. Szczególnie popularne są kolacje, romantyczne spacery, wyjścia do kina bądź teatru lub spędzanie wieczoru przy kominku i lampce wina. Jednak nie do rzadkości należą także różnorodne wyjazdy – i to zarówno te krótsze (na przykład weekend), jak i składające się z kilku lub kilkunastu dni.

Na szczęście w Polsce i na świecie nie brakuje ciekawych miejsc, które doskonale sprawdzą się na romantyczny wyjazd tylko we dwoje. Na szczególną uwagę zasługują najbardziej romantyczne stolice Europy, które już od bardzo wielu lat przyciągają zakochane pary. Gdzie zatem warto wyjechać, aby spędzić miłe chwile w towarzystwie drugiej połówki?

Paryż

Nie ulega wątpliwości, iż jedną z najbardziej romantycznych stolic Europy (ale i świata) jest Paryż, czyli stolica Francji. Tutaj romantyczne jest niemal wszystko – od wieży Eiffla (pod którą mają miejsca najpiękniejsze wyznania miłosne), poprzez Pola Elizejskie (najbardziej reprezentacyjna aleja Paryża, na której znajdują się liczne kina, teatry czy ekskluzywne sklepy), aż po słynny most Pont des Arts (na którym zakochani zawieszają kłódki ze swoimi inicjałami, a kluczyki od nich wrzucają do Sekwany). Dodatkowo Paryż to także miasto setek restauracji, w których można zjeść romantyczną kolację.

A to i tak nie wszystko. Stolica Francji kojarzy się z też z miłością.

Rzym

Kolejną romantyczną stolicą Europy, do której powinni zawitać zakochani jest Rzym. Całe Włochy to państwo idealne dla par, a stolica tego państwa doskonale wpisuje się w ten trend. W Rzymie zakochani mogą zwiedzić przepiękne zabytki i rozkoszować się romantycznymi spacerami po urokliwych miejscach. Stolica Włoch – podobnie jak Paryż – ma swój własny most miłości, który w języku włoskim nosi nazwę Ponte Milvio.

I oczywiście fontanna di Trevi, która została rozsławiona przez znany film „La Dolce Vita”. Dlaczego to miejsce jest tak oblegane przez zakochane pary? Otóż wrzucenie do niej trzech monet zwiastuje rychły ślub. Będąc we włoskiej stolicy nie można też pominąć doskonałego jedzenia i wyśmienitego wina, które uprzyjemni spędzanie romantycznych wieczorów. A wszystko to w akompaniamencie niezwykle miłej dla ucha włoskiej muzyki.

Praga

Podium romantycznych stolic Europy zamyka Praga – miasto w Czechach, które niezwykle często wybierane jest na weekendowy wyjazd tylko we dwoje. Taki wybór wcale nie dziwi, bo Praga to nie tylko jedno z najpiękniejszych miast Europy, ale jednocześnie miejsce, gdzie zakochani poczują się wyjątkowo dobrze. W tym czeskim mieście wszystko jest im niejako dedykowane – kanały przypominające te weneckie, romantyczne uliczki, przepiękna rzeka czy wyjątkowe mosty. Dodatkowo warto odwiedzić wyspę Kampa (nazwaną Praską Wenecją) oraz wzgórze Petrin (na szczycie którego znajduje się kopia wieży Eiffla). Natomiast na romantycznej kolacji warto skosztować czeskich przysmaków.

Wymienione wyżej stolice Europy nie są oczywiście jedynymi, do których warto udać się tylko we dwoje. Równie romantycznych miejsc jest na Świecie nieskończenie dużo, wystarczy wspomnieć Azję, a zwłaszcza Tajlandię i jej niezwykłą przyrodę, . I chociaż miło jest pozwiedzać przepiękne miasta, to jednak tak naprawę liczy się to, z kim jedziemy do tych wszystkich polecanych miejsc.
Wyrwij się od codzienności i zamów romantyczną wycieczkę do Azji, słoneczna Tajlandia, Wietnam, Kambodża i inne czekają z romantycznymi zachodami słońca.