Komunikacja

bielik
W Świnoujściu obok popularnych w całym kraju środków komunikacji publicznej istnieje jeden wyjątkowy. Jest to komunikacja promowa, łącząca obie wyspy Wolin i Uznam.

Z uwagi  fakt że jest to jedyne krajowe połączenie dla mieszkańców i turystów poświęcimy mu więcej uwagi oraz udzielimy dodatkowych porad. Mamy nadzieję że pomogą one zwłaszcza tym wszystkim, którzy po raz pierwszy będą gościć w naszym mieście.

1. Przeprawy promowe
2. Komunikacja autobusowa
3. TAXI
4. PKP
5. BUSY i PKS
6. Kolej UBB (Niemiecka kolej)

Uwaga !!! Ważne dla turystów przeprawiających się promami

1. Z przeprawy promowej Świnoujście Warszów (promy BIELIK) mogą korzystać samochody osobowe oraz ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3 ton.

2. W godzinach od 4:00 do 22:00 korzystać mogą tylko (MIESZKAŃCY MIASTA), czyli poruszający się pojazdami posiadającymi tablice rejestracyjne ZSW lub identyfikatory.

Natomiast (dopiero w nocy) w godzinach 22.00 – 4.00 samochody osobowe i ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3 ton bez ograniczeń.

Przeprawa Karsibór (oznaczona jako CENTRUM) przyjmuje wszystkie pozostałe pojazdy spoza Świnoujścia. Niestety oznacza to często dla turystów i osób nie mających prawa do przeprawy w centrum miasta kilkugodzinne oczekiwanie na wjazd do Świnoujścia, rekordowo oczekiwanie może trwać do 4-6 godzin.
Proponujemy w takim przypadku udać się w stronę przeprawy “Bielik” czyli do centrum miasta i w okolicy dworca pozostawić pojazd na jednym z parkingów, pod promem wypakowując jedynie najważniejsze bagaże i przeprawić się bez pojazdu. Zaoszczędzimy sobie wówczas kilkugodzinnego oczekiwania na przeprawę, a po godzinie 22.00 sprawdzając wcześniej stan kolejek na promy możemy przeprawić się przeprawą “Bielik” (po 22.00 przyjmuje ona wszystkie pojazdy łącznie z tymi z poza miasta). Jeśli nie ma kolejek zajmie nam to ok. 40 min.