Wielkanocny zając przyjedzie do Świnoujścia!

Wielkanocny zając pojawi się na świnoujskich wyspach, żeby rozdawać prezenty, słodycze i zabawiać najmłodszych. A w niedzielne południe na promenadzie będzie można wziąć udział w malowaniu wielkiego jaja i poszukiwaniu prezentów. Świnoujska Organizacja Turystyczna przygotowała atrakcje na święta!

– Zając pojawi się przy przeprawach promowych, żeby dać prezenty wszystkim tym, którzy kursują między wyspami, w tym także gościom, którzy odwiedzą nas na święta – mówi Martyna Napart, kierownik biura Świnoujskiej Organizacji Turystycznej – Przygotowaliśmy niespodzianki dla najmłodszych i konkursy. Koniecznie trzeba będzie przyjść na promenadę (przy muszli koncertowej) w niedzielne południe. Od g. 12 do g. 14 będziemy organizować gry i zabawy. Przygotowaliśmy farby, którymi malować będziemy wielkie jajo. Będzie też poszukiwanie skarbów.

Organizatorem wydarzenia jest Świnoujska Organizacja Turystyczna. Wielkanocny zając już po raz kolejny pojawi się ma świnoujskich wyspach. Bywało, że tańczył na falochronie tle latarni i okrętów Marynarki Wojennej, kradł marchewki na targowisku i uciekał ulicami miasta na rowerze. W związku z tym miał problemy ze strażą miejską.

– Po tym incydencie zając wcale się nie obraził i znowu odwiedzi Świnoujście. Czy wymyśli coś nowego? Z pewnością. Jest bardzo pomysłowy – śmieje się Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej – Chcemy, żeby mieszkańcy i nasi goście poczuli wielkanocnego ducha. Przypomnę tylko, że w poprzednich latach na naszej pięknej plaży wykopaliśmy posągi z Wyspy Wielkanocnej oraz urządziliśmy wiele innych wydarzeń, żeby uatrakcyjnić czas wolny wszystkim tym, którzy przebywali w Świnoujściu. Podobnie będzie i tym razem.

Fot. Świnoujska Organizacja Turystyczna