Świnoujście coraz popularniejsze wśród polskich Turystów!

Co najbardziej turystom podoba się w Świnoujściu? Czy port kontenerowy w kurorcie powinien powstać? Czy miasto na 44 wyspach jest tanie? Świnoujska Organizacja Turystycznawlipcu ankietowała gości odwiedzających bałtycki kurort, by poznać ich opinie o wyspiarskiej turystyce.

Akcja trwała blisko miesiąc, a w ankiecie, która na ulicach kurortu przeprowadzali między innymi studenci turystyki z Wrocławia wypełniło prawie 800 osób. Turystów proszono
o wyrażenie opinii na temat mocnych i słabych stron miasta, portu kontenerowego, poziomu cen i stanu infrastruktury. Dodatkowo zbierano dane dotyczące ilości odwiedzin w Świnoujściu i budżetu gości – w tym roku skoncentrowano się tylko na Turystach z Polski.

Co wynika z ankiety?

Po pierwsze – turyści najczęściej narzekali na brak dyskotek (rozrywki), parkingów (tanich)
i toalet publicznych (bezpłatnych). Aż 75 % (580 osób) ankietowanych była przeciwnabudowie portu kontenerowego w Świnoujściu i twierdziła, że może mieć on w przyszłości wpływ na przyjazd turystów do Świnoujścia.

Co ciekawe – 50 % letników twierdziło, że Świnoujście nie odbiega cenowo od innych miejsc nad Bałtykiem. Wśród ankietowanych większość odwiedzała Świnoujście wiele razy – rekordzista pośród ankietowanych odwiedził Świnoujście po raz trzydziesty!

Nie wszyscy zadowoleni… bo ratownicy za bardzo ubrani

Na niektóre pytania padały zaskakujące odpowiedzi.  Jedna z ankietowanych Turystek wskazywała na upadek tradycji na   kąpielisku- bo ratownicy wbrew wieloletniej tradycji pełnili dyżury w koszulkach, a inny letnik zapowiedział, że nigdy więcej nie przyjedzie nad morze, bo te za bardzo… szumi, a mewy ciągle skrzeczą.

Ankietę kończyło pytanie dotyczące wizyt w przyszłości – aż 95 % ankietowanych zadeklarowało, że z przyjemnością powróci na Świnoujskie Wyspy!

Wypełnione ankiety będą podlegały dalszej analizie, a akcja ma być kontynuowana. Wnioski w postaci raportu zostaną przekazane między innymi samorządowi miasta i województwa.

Warto przypomnieć, że wśród ankieterów była dwójka studentów Wydziały Turystyki
z Wrocławia, którzy w ramach miesięcznych praktyk poznawali specyfikę pracy w branży turystycznej w świnoujskich hotelach, biurach podroży i Centrum Informacji Turystycznej.