Koniec koszmaru na ul. Wojska Polskiego przed 2019?

Wygląda na to że zbliża się koniec koszmaru ul. Wojska Polskiego, która jest wyzwaniem zarówno dla kierowców (zwłaszcza w sezonie i w godzinach powrotu z pracy) jak i dla zawieszenia aut.

Będąca od lat wizytówka dla przekraczających granicę od strony niemieckiej przypominająca nieco sytuacje z przed lat jaka była na przejściu granicznym w Kołbaskowie, gdzie pierwszą myślą po wjeździe do Polski była „OOO teraz to wiem (czuję) że jestem w Polsce”, a nawierzchnia przypominała bardziej tor testów dla samochodów terenowych niż normalną drogę.

Miejmy nadzieję że tegoroczna inwestycja drogowa jaką będzie przebudowa ulicy Wojska Polskiego dojdzie w końcu do skutku. Inwestycja realizowana ma być w ramach porozumienia polsko-niemieckiego pod nazwą „Poprawa infrastruktury transportowej na pograniczu polsko – niemieckim Euroregionu Pomerania”. Całość ma kosztować 13 milionów złotych z czego prawie 81 procent  kosztów stanowią środki unijne. Rozpoczęcie prac planowane jest w drugiej połowie tego roku, a zakończenie – jesienią 2018 r.

 

– Ulica Wojska Polskiego przebudowana zostanie na odcinku od granicy polsko-niemieckiej do skrzyżowania z ulicą Leśmiana – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta. – Wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania oraz wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego. Zagospodarowany zielenią zostanie także pas drogowy. Wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Długość odcinka objętego przebudową wyniesie 1568 mb.

Zmienią się również skrzyżowanie z ulicą Bałtycką oraz miejsce styku ulicy Wojska Polskiego z niemiecką drogą gminną prowadząca w kierunku Ahlbecku.

– Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11. Listopada planowane jest wyznaczenie dodatkowych pasów skrętu w lewo – informuje rzecznik.