Drugie miejsce dla Świnoujścia | Ranking plaż Onet.pl

Świnoujście znów na podium w prestiżowym rankingu na najlepsze plaże na polskim wybrzeżu, który przeprowadził portal Onet.pl. Od początku istnienia tego rankingu, czyli od 8 lat, nasze miasto jest w ścisłej czołówce. Sześć razy wygrywaliśmy. W ubiegłym roku byliśmy na trzecim, a teraz znów pniemy się w górę i jesteśmy już na drugim miejscu w Polsce i pierwszym w zachodniopomorskim regionie.

W rankingu oceniono 30 plaż. Każdą oceniano pod kątem jakości plaży, infrastruktury i atrakcji. Za nami w rankingu uplasowały się Kołobrzeg, Łeba, Sopot, Mielno, Jurata, Międzyzdroje, Dziwnów, Władysławowo i wiele innych.

O jeden punkt więcej od Świnoujścia przyznano tylko Ustce. Naszą i ich plażę uznano za najlepsze na polskim wybrzeżu Bałtyku. Świnoujście najwyżej natomiast oceniono jeśli chodzi o atrakcje. I trudno nie zgodzić się z tą oceną.

– Wielu turystów, którzy nas odwiedzają, podkreśla, że Świnoujście jest atrakcyjne nie tylko ze względu na piękną plażę, czy najcieplejszą wodę w morzu, ale również dlatego że oferuje dużo atrakcji i nie sposób się tutaj nudzić – mówi Robert Karelus, Rzecznik Prezydenta Miasta.

Bardzo wysoko oceniono także naszą nadmorską gastronomię. Jesteśmy również w trójce nadmorskich rejonów polecanych turystom ceniącym sobie aktywny wypoczynek. W dużej mierze to zasługa licznych ścieżek i szlaków rowerowych, a także wypożyczalni, w których za przystępną cenę można wypożyczyć jednoślad. Ale nie tylko. Aktywnie wypoczywać można także na samej plaży, chociażby korzystając z ogólnie dostępnych stanowisk do gry w piłkę siatkową.

Wyspy Uznam i Wolin oraz półwysep helski oraz otoczenie Słowińskiego Parku Narodowego uznano za trzy najciekawsze miejsca na polskim wybrzeżu nie tylko jeśli chodzi o aktywny wypoczynek, ale również atrakcje krajoznawcze.

Ranking plaż Onet.pl to kolejne w tym roku sukces naszego kąpieliska. Nasza plaża została już uznana za najlepszą na polskim wybrzeżu przez znany turystyczny portal Travellist.pl, a dziennik „Fakt” określił Świnoujście mianem „Króla Bałtyku”.

Świnoujskie kąpielisko, jako jedyne w Polsce, po raz 11 z rzędu, zostało wyróżnione „Błękitną Flagą” przez międzynarodowe jury. Po raz 8 takie samo wyróżnienie przyznano również naszej marinie.

Tekst: BIK UM Świnoujście