W Świnoujściu mieszka się najlepiej


W każdym razie, jeżeli chodzi o województwo zachodniopomorskie. Ranking warunków mieszkaniowych w 222 polskich miastach, liczących powyżej 20 tysięcy mieszkańców, przeprowadził popularny portal RynekPierwotny.pl bazując na ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego, pochodzących z października br.

Porównanie warunków mieszkaniowych, które wykonał portal RynekPierwotny.pl, opiera się na trzech kryteriach. Dla każdego z 222 miast zostały uwzględnione następujące wskaźniki:

  • liczba mieszkań (tzn. lokali mieszkalnych i domów) przypadających na 1000 osób
  • średnia liczba osób w przeliczeniu na jedną izbę
  • średnia powierzchnia użytkowa przypadająca na jedną osobę
  • Wysoką, piątą pozycję w kraju i pierwszą w zachodniopomorskim regionie uzyskało Świnoujście, wyprzedzając takie metropolie jak: Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Poznań. Dla porównania Kołobrzeg zajął 8.lokatę,Szczecin znalazł się na 36 miejscu rankingu.
  • W Świnoujściu liczba mieszkań przypadających na 1000 osób wynosi – 489 i w tej kategorii nasze miasto wyprzedza tylko Sopot. Średnia liczba osób przypadających na jedną izbę wynosi 0,54; średnia powierzchnia użytkowa na jedną osobę to 32,8 metra kwadratowego.- Ten dobry wynik jest efektem wieloletnich działań proinwestycyjnych miasta , które zaowocowały budową wielu nowych obiektów mieszkalnych– mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta- – Również sami ,jako gmina rozwijamy budownictwo komunalne.

materiał ze strony http://www.swinoujscie.pl