Świąteczny jarmark na placu Wolności w Świnoujściu

Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to jednak przygotowania do świątecznego jarmarku są już właściwie zakończone. Wiadomo, że jarmark odbędzie się w dniach 8-23 grudnia br. Oprócz 10 stoisk ze świątecznymi ozdobami, upominkami itp. będą również atrakcje dla najmłodszych: karuzela, pociąg i kolejka CYRUS, ale nie tylko.

Kolejką oczywiście będzie kierował sam Święty Mikołaj. W trakcie przejażdżki dzieci będą mogły posłuchać kolęd i pastorałek. Przejazd będzie darmowy. Kolejka będzie kursowała w soboty 9,16 i 23 grudnia 2017 r., w godzinach 11.00 – 15.00. Przystanek przy budynku Poczty Głównej od strony ulicy Bohaterów Września.

Tak lubiana przez dzieci wenecka karuzela stanie na placu 16 grudnia i będzie do końca jarmarku, czyli 23 grudnia 2017. Wcześniej, bo od 8 do 15 grudnia, dzieci będą mogły za to korzystać
z przejażdżki bajkowym pociągiem.

Program towarzyszący jarmarkowi jest równie bogaty. Już 9 grudnia do Świnoujścia przybędzie Mikołaj, a 16 grudnia uczestnicy zajęć Miejskiego Domu Kultury wystąpią w Jasełkach. Widowiskowe tworzenie rzeźb z lodu oraz koncert kolęd przewidziane są na dzień przed Wigilią – 23 grudnia 2017 r.

BIK UM Świnoujście