Ścieżka w koronach drzew–nowa atrakcja przyrodnicza w Heringsdorfie


Od 01. Czerwca 2021 roku turyścioraz mieszkańcy niezależnie od wiekumogą osobiście poznać nową atrakcję turystyczną w
Heringsdorfie – Uznamską Ścieżkę w koronach drzew.

Na wysokości dochodzącej do 25m, przez różne poziomy lasu prowadzi ekscytujący szlak przygodowy. Główny składnik budowlany stanowi drewno, co sprawia, że Ścieżka przyjazna jest środowisku naturalnemu. Przy kładce o długości około 1350 metrów, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, na licznych przystankach edukacyjnych ustawione są tablice informacyjne, które w zabawny i interesujący sposób dostarczają wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej Parku Przyrody Uznam oraz rodzimej fauny i flory. Na zawrotnych wysokościach znajdują się zakątki dla odważnych z ekscytującymi elementami balansującymi.W drodze do szczytu koron drzew, otwierają się przed nami niepowtarzalne widoki, które dają przedsmak tego, co można zobaczyć z 33-metrowejkwadratowej wieży widokowej, wzorowanej na „starej baszcie Bismarcka”, usytuowanej na wzniesieniu Präsidentenberg (Góra Prezydenta 45 m n.p.m.) Z tego miejsca, z wysokości75 m n. p.m. roztacza się niepowtarzalny widok na trzy Uzdrowiska Cesarskie: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. Winda, znajdująca się przy wejściu oraz niewielkie nachylenie. Ścieżki sprawiają, że jest ona przyjazna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz osób z wózkami dziecięcymi. Sklep w holu wejściowym oraz gastronomia z ogródkiem piwnym dopełniają całościową ofertę spaceru w koronach drzew.

Liczby / Dane / Fakty

 • Platforma widokowa: 75 metrów nad poziomem morza
 • Wysokość wieży: 33 metry
 • Wysokość trasy: do 23 metrów
 • Długość trasy: ok. 1350 metrów
 • maks. kąt nachylenia: 6%

  Baumwipfelpfad Usedom
  Am Bahnhof 12
  17424 Ostseebad Heringsdorf
  www.baumwipfelpfade.de/usedom
  info@baumwipfelpfad-usedom.de

Parę słów o Erlebnis Akademie AG

Erlebnis Akademie AG jest jednym z wiodących w Europie dostawców (budowa i eksploatacja) obiektów rekreacyjnych z elementami edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Została założona w 2001 roku w Bad Kötzting / Bayerischer Wald jako spółka akcyjna i od grudnia 2015 jest notowana na giełdzie Papierów Wartościowychm: access w Monachium.
W Niemczech obecnie zarządza czterema obiektami: Ścieżkami w koronach drzew: w Bayerischer Wald/ Las Bawarski (2009), w Schwarzwaldzie (2014), nad Saarschleife (meandry rzeki Saar) w Saarland / kraj związkowy Saara (2016) i Naturerbe Zentrum Rügen / Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Rugia, gdzie również znajduje się ścieżka w koronach drzew (2013).
W Czechach i na Słowacji w ramach spółki joint venture prowadzi działalność w zakresie Ścieżek w koronach drzew w Lipnie (2012), w Karkonoszach (2017) i w Tatrach Wysokich (2017). W austriackim Salzkammergut w Gmunden na Grünbergu od lata 2018 r. działa kolejna ścieżka. Najnowsza została otwarta we wrześniu 2019 roku w miejscowości Pohorje w Słowenii. Planowane są dalsze projekty w kraju i za granicą.
www.baumwipfelpfade.de

Kolejną ważną częścią składową Erlebnis Akademie AG jest spółka DoNature gGmbH – organizacja non-profit, która poprzez połączenie edukacji i doświadczenia w przyrodzie, zaangażowana jest w zrównoważony rozwój naszego środowiska. Nature gGmbH jest odpowiedzialna za edukację ekologiczną na terenie Niemiec, prowadzi seminaria, imprezy i szkolenia zespołów (s.e.t.) z uwzględnieniem aspektów zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody.
www.eak-ag.de