„Miasto miało podstawy” Sąd zdecydował

Sąd Rejonowy w Świnoujściu zdecydował że „Miasto miało podstawy”

Sąd Rejonowy w Świnoujściu uznał dziś iż Miasto Świnoujście miało podstawy do wypowiedzenia umowy na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Uznało również że samo wypowiedzenie zostało dostarczone Towarzystwu skutecznie. To również było kwestionowane przez prowadzących schronisko.

Na ten wyrok oczekiwano od dawna w magistracie. Czekało również wielu mieszkańców Świnoujścia oraz członkowie specjalnego zespołu, który niemal dwa lata temu został powołany przez władze miasta do zbadania sytuacji w schronisku dla zwierząt. Sprawa nabrała rozgłosu po wielu interwencjach mieszkańców i ludzi widzących bardzo wątpliwe kompetencje osób prowadzących schronisko, o chęciach do wypełniania zobowiązań nie wspominając.

Efektem pracy komisji było wypowiedzenie umowy na prowadzenie schroniska. Członkowie ZTOZ nie zamierzali poddawać się bez walki. Przystąpili do działania atakując władze Świnoujścia po cichu licząc na brak kompetencji urzędników.

Samych kompetencji urzędników nie będziemy tu poruszać, jednak najwyraźniej w tym konkretnym przypadku były zdecydowanie większe od wojowniczo nastawionej gawiedzi zarządzającej schroniskiem dla bezdomnych pupili.  Wojowniczy pozostali do dziś i stale okupują schronisko, zapewne z przywiązania.

Sąd jednak dziś uznał zdecydowanie, że ZTOZ ma wydać w stanie wolnym wszystkie zajmowane pomieszczenia, a także zabrać wszystkie swoje rzeczy z terenu schroniska. Wyrok nie jest prawomocny.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze, już dziś wiadomo, że wciąż aktualna pozostaje  zdaniem miasta  nieprawnie pobrana dotacja na prowadzenie schroniska. Chodzi o rok 2013 i kwotę ok. 22 tyś. złotych.  „Towarzystwo”  a jak oczywiście odwołało się od decyzji miasta nakazującej zwrot tych pieniędzy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Kolegium decyzji jeszcze nie podjęło i o ile zakulisowo ktoś kogoś nie przekona to decyzja będzie oczywista. Dzisiejszy wyrok Sądu Rejonowego z pewnością będzie miał tu bardzo duże znaczenie, skoro zostały uznane zarzuty i argumenty miasta, to dotacja pobrana była niesłusznie.

Chyba nikogo kto zna całą sprawę nie trzeba przekonywać gdzie leży prawda i to od dawna.

Komentarze

  • Anonim

    I dobrze, w końcu może będzie prawdziwe schronisko, tylko że by się nie pie… z nimi. wyp… i obsadzić zaangażowanymi ludziami 🙂

Comments are closed.