Otwarte Warzenie Piwa w Browarze Miedziowy 44

I Otwarte Warzenie Piwa w Browarze Miedziowy 44 odbędzie się już 26 sierpnia. Tego dnia w klimatycznych podziemiach hotelu INTERFERIE Medical SPA**** nie może zabraknąć miłośników chmielowych trunków, którzy gustują w piwie rzemieślniczym.

Piwo Miedziowe 44 produkowane jest od 2017 roku w mikrobrowarze, zlokalizowanym w INTERFERIE Medical SPA**** przy ul. Uzdrowiskowej 15 w Świnoujściu. To właśnie tutaj w piwnicach hotelu, zaaranżowanych w biesiadnym stylu, prężnie działa Browar Miedziowy 44. Przez ponad rok funkcjonowania lokal stał się wyjątkowym miejscem spotkań dla turystów i mieszkańców Świnoujścia, w którym można skosztować wyszukanych piw rzemieślniczych.

– I Otwarte Warzenie Piwa w Browarze Miedziowy 44 to doskonała okazja to poznania naszych autorskich piw, które tworzymy w oparciu o naturalne receptury. Bazą do ich powstania są klasyczne składniki oraz korzenne i owocowe aromaty, co sprawia, że piwo Miedziowe 44 jest naprawdę wyśmienite. Idealnie gasi pragnienie podczas upałów, a jednocześnie kusi wyszukanymi walorami smakowymi – mówi Marcel Tkaczonek, menedżer Browaru Miedziowy 44.

Aktualnie w ofercie Browaru Miedziowy 44 dostępne są trzy podstawowe rodzaje chmielowego trunku – kwiatowo-korzenne piwo jasne PILS, piwo pszeniczne GERMAN HEFEWEIZEN z aromatem goździków i banana oraz piwo ciemne MILK STOUT z dominującym smakiem kawy i czekolady. Piwowarzy z Browaru Miedziowy 44, w zależności od pory roku, tworzą również piwa sezonowe. Tego lata chmielowi smakosze mogą napić się propozycji AMERICAN AMBER ALE, którą wyróżniają delikatne aromaty cytrusowe i karmelowe, powstające dzięki zastosowaniu odmian chmieli amerykańskich.

– Nasze piwa warzymy i butelkujemy na miejscu, w podziemiach hotelu INTERFERIE Medical SPA***. Nowoczesne zaplecze browarnicze pokażemy wszystkim chętnym już 26 sierpnia. Przedstawimy również całą historię procesu produkcyjnego. Nie pozostaje zatem nic innego, jak zaprosić turystów i mieszkańców Świnoujścia na niezwykle interesującą lekcję warzenia piwa oraz degustację chmielowych trunków najwyższej klasy – dodaje Marcel Tkaczonek.

I Otwarte Warzenie Piwa w Browarze Miedziowy 44 rozpocznie się od godz. 18:00, w niedzielę 26 sierpnia. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 91 381 25 24.