Program imprez w Świnoujściu – Wrzesień 2019

  01.09. niedziela  
     
godz.09.00 Puchar Lata w Tenisie Ziemnym  
  Finały  
  Miejsce: Korty Tenisowe przy ul. Matejki 17 A  
  Zgłoszenia do turnieju: do 29.08.2019 do godz.19:00 osobiście
w Hali Tenisowej ul. Matejki 17 A lub telefonicznie
pod nr tel. 91 322 21 06
 
  Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”  
  Więcej na informacji:www.osir.swinoujscie.pl  
     
  Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej  
godz.10.00 Msza Święta  
  Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1  
godz.11.00 Uroczystości przy pomniku Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej  
  Miejsce: Plac Słowiański  
godz.12.00 Uroczystości przy pomniku Kwatera Wiecznego Spoczynku Weteranów II wojny światowej  
  Miejsce: Cmentarz Komunalny, ul. Karsiborska  
  z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanii Honorowej, Orkiestry Wojskowej Świnoujście, Organizacji Kombatanckich, Stowarzyszeń, Władz Miasta  
  Organizator: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, Urząd Miasta Świnoujście, Parafia p.w. Chrystusa Króla  
     
godz. 13.00 Każdy śpiewać może – letnie, wspólne, śpiewanie  
  Miejsce: Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40  
  Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście  
  Wstęp wolny  
     
  02.09. poniedziałek  
     
  Wojewódzkie Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020  
godz.10.30 Uroczysta Msza Święta  
  Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1  
godz.11.40 Przemarsz ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 6
im. Mieszka I
 
godz.12.00 Uroczysta Inauguracja  
  Miejsce: Boisko Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I,
ul. Staszica 17
 
godz.13.05 Przejazd autokarami do Przedszkola nr 11  
godz.13.15 Uroczyste otwarcie Przedszkola nr 11  
  Miejsce: Przedszkole nr 11, ul. Bydgoska 15  
  Organizator: Prezydent Miasta Świnoujście, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, współorganizacja: Parafia Kościoła p.w. Chrystusa Króla, Szkoła Podstawowa nr 6, Przedszkole nr 11  
  Wstęp wolny  
     
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
  03.09. wtorek  
     
godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
godz.19.30 Wieczór muzyczny  
  Akordeon i saksofon Mirosław Sienicki  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
  04.09. środa  
     
godz. 14.00 Koncerty przy pianinie  
  Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
 
  Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.  
  Wstęp wolny  
     
  05.09. czwartek  
     
godz.17.00 Wystawa malarstwa świnoujskich artystów amatorów
i profesjonalistów
 
  Miejsce: Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40  
  Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście  
  Wstęp wolny  
     
godz. 18.00 Sonata Scrabble  
  spotkanie przy Scrabble dla wszystkich  
  Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7  
  Organizator: Cafe Sonata  
  Wstęp wolny  
     
godz.20.00 Arie operetkowe i piosenka popularna  
  w wykonaniu tenora Felipe Alonso Cespedes Sanchez z Chile  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 15 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
         
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
  VIII Dni Twierdzy na Wyspach – Napoleon u wrót Świny  
godz.23.00 Noc Otwarta Podziemnego Miasta  
  Nocne zwiedzanie, bezpłatne, obowiązuje telefoniczna rezerwacja zwiedzania, tel. 789 072 244  
  Miejsce: Podziemne Miasto, ul. Wolińska 10, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście –  Przytór  
  Organizator: Świnoujska Organizacja Turystyczna  
  Szczegóły na stronie: www.dnitwierdzy.pl  
             
  06.09. piątek  
     
  VIII Dni Twierdzy na Wyspach – Napoleon u wrót Świny  
godz.10.00-16.00 Dzień Otwarty Fortu Anioła  
  Bezpłatne zwiedzanie  
  Miejsce: Fort Anioła, ul. Jachtowa  
godz.17.00 Uroczysta Inauguracja VIII Dni Twierdzy na Wyspach  
godz.17.15 Wykład inauguracyjny Tomasza Klauza pt.: Świnoujście w czasach Napoleona  
  Miejsce: Muzeum Rybołówstwa Morskiego (dawny Ratusz Miejski), Plac Rybaka 1  
  Wstęp wolny  
  Noc Otwarta Fortu Gerharda  
godz.21.00-23.00 Zwiedzanie kuratorskie fortowego muzeum, bezpłatne, obowiązuje telefoniczna rezerwacja zwiedzania, tel. 789 072 244  
godz.23.00-23.30 Pokaz nowego eksponatu Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu  
  Miejsce: Fort Gerharda, ul. Ku Morzu 5  
  Organizator: Świnoujska Organizacja Turystyczna  
  Szczegóły na stronie: www.dnitwierdzy.pl  
     
  * * * * *  
  Festiwal Piękna  
godz.20.00 Półfinał Miss Polski 2019  
  Prowadzenie koncertu: Kamila Świerc i Robert Jarek „Maykee”  
  W programie m.in. występy: Adi Kowalski z tancerzami, Maria Niklińska z tancerzami  
  Miejsce: Amfiteatr im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30  
  Organizator: Nowa Scena  
  Zaproszenia do odbioru:
Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6/1,
czynne: pon.-pt. w godz. 9.00-17.00,
sb. i niedz. w godz. 10.00-14.00
oraz w Galerii ART, ul. Wojska Polskiego 1/1,
czynne: wt.-sob. w godz. 12.00-18.00
 
  Szczegóły na stronie: www.misspolski.pl  
     
  * * * * *  
     
godz. 17.00 Otwarcie wystawy pt.: Kolory mojej wyobraźni  
  Fotografia Alfreda Żurawskiego  
  Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul. Piłsudskiego 15  
  Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego  
  Wstęp wolny  
     
godz.19.30 Wieczór taneczny „Sunshine Duo – Weronika i Ryszard”  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
godz. 20.00 Koncert zespołu 2Man Army  
  Koncert akustyczny  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Rezerwacja biletów tel. 721 451 721  
     
  07.09. sobota  
     
godz.09.30 XL Międzynarodowy Maraton Świnoujście – Wolgast  
  Start, Bieżnia Stadionu Miejskiego, ul. Matejki 22  
  Limit czasu Maratonu: 5.20 h, pomiary kontrolne czasu na: 21, 8 km – limit czasu: 2 h 30 min., na 30 km – limit czasu: 3 h 30 min., trasa biegu prowadzi przez 30 km w bezpośrednim kontakcie z morzem (promenada) oraz 12 km nawierzchnią utwardzoną  
godz.09.30 XXIX Półmatraton Wolgast  
  Start, Stadion w Wolgast, wyjazd zawodników ze Świnoujścia
o godz. 6.30, zbiórka 6.20 stadion OSiR, ul. Matejki 22
 
  Limit czasu: 2 h 20 min., pomiar kontrolny czasu na 9 km – limit czasu 1 h.  
godz.09.30 IV Sztafety Świnoujście – Wolgast  
  Start, Bieżnia Stadionu Miejskiego, ul. Matejki 22  
  zmiany sztafety, zespoły 5-osobowe, OSiR zapewnia rozwiezienie zawodników z Polski na poszczególne punkty zmiany – limit czasu
5:20 h, pomiary kontrolne czasu na: 21, 8 km – limit czasu: 2 h 30 min., na 30 km – limit czasu: 3 h 30 min, zmiany sztafety: Świnoujście – Bansin Seebruckenzugang (10, 3 km), Bansin Seebrucke – Ückeritz Rehaklinik (8, 7 km), Ückeritz Rehaklinik – Koserow Seebruckenzugang (5,9 km), Koserow Seebruckenzugang – Zinnowitz  Eisenbahnbrucke/BIII ( (5,1 km), Zinnowitz  Eisenbahnbrucke/BIII – Peene Stadion Wolgast (12,2 km)
 
  Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Usedom Marathon e.V. Wolgast  
  Więcej na: maratonuznamski.pl, www.osir.swinoujscie.pl  
     
                                * * * * *  
       
  VIII Dni Twierdzy na Wyspach – Napoleon u wrót Świny  
godz.12.00-15.00 Dzień Otwarty Remizy i Prochowni Artyleryjskiej  
  Miejsce: Prochownia, ul. Jachtowa  
  Preludium  
godz.11.00 Msza Święta – nadzwyczajna forma rytu rzymskiego w intencji Ojczyzny, Bohaterów poległych za wolność Polski i Mieszkańców  
  Miejsce: Kościół p.w. NMP Gwiazdy Morza, ul. Piastowska 11  
godz.12.00-13.00 Parada historyczna na trasie: Plac Wolności, ul. Piłsudskiego,
ul. Żeromskiego, Promenada, Muszla Koncertowa
 
godz.14.00-16.30 Miasteczko historyczne/ obóz wojskowy  
  Pobór rekruta, moda i kosmetyki na przełomie XVIII i XIX wieku, szpital pułkowy, pokaz musztry i taktyki z okresu napoleońskiego, kuchnia obozowa, pokaz doboszy, namiot Napoleona i jego sztabu  
  Miejsce: ul. Jachtowa okolice Fortu Anioła  
  Finale  
godz.18.00-19.30 Bitwa o szaniec „Kronprinz”  
godz.20.00 Capstrzyk  
  Miejsce: Port Jachtowy, na wysokości Fortu Anioła  
  Epilog  
godz.21.00 Artyleria, Bóg Wojny – nocny pokaz artylerii  
  Ognisko, prowiant we własnym zakresie  
  Miejsce: Plaża przy Wiatraku  
  Organizator: Świnoujska Organizacja Turystyczna  
  Szczegóły na stronie: www.dnitwierdzy.pl  
     
                                * * * * *  
     
  Festiwal Piękna  
godz.20.00 Finał Miss Polski Nastolatek 2019  
  Prowadzenie: Klaudia Wiśniowska i Bartek Osumek  
  W programie m.in. występy zespołów:  Sachiel, Felivers oraz Magdy Beredy  
  Miejsce: Amfiteatr im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30  
  Organizator: Nowa Scena  
  Zaproszenia do odbioru:
Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6/1,
czynne: pon.-pt. w godz. 9.00-17.00,
sb. i niedz. w godz. 10.00-14.00
oraz w Galerii ART, ul. Wojska Polskiego 1/1,
czynne: wt.-sob. w godz. 12.00-18.00
 
  Szczegóły na stronie: www.misspolski.pl  
     
     
     
     
     
     
godz. 09.00 Parkrun Świnoujście  
  Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
 
  Organizator: Parkrun Świnoujście  
  Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie  
     
godz. 10.00 – 14.00 Giełda kolekcjonerska
Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp.
 
  Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6  
  Organizatorzy: Handlowcy z Pasażu Rondo, Koło Filatelistyczne w Świnoujściu  
  Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie  
     
godz.12.00-14.00 Narodowe czytanie – Nowele Polskie  
  Kuter Transportowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża  
  Miejsce: Wybrzeże Władysława IV, na wysokości Placu Rybaka  
  Organizator: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża  
  Wstęp wolny  
     
godz. 20.00 Koncert Piotra Huegela  
  Koncert bluesa  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Rezerwacja biletów tel. 721 451 721  
     
  08.09. niedziela  
     
  VIII Dni Twierdzy na Wyspach – Napoleon u wrót Świny  
godz.10.00-16.00 Dzień Otwarty Fortu Zachodniego  
  Bezpłatne zwiedzanie  
  Miejsce: Fort Zachodni, ul. Jachtowa  
  Organizator: Świnoujska Organizacja Turystyczna  
  Szczegóły na stronie: www.dnitwierdzy.pl  
     
godz. 10.00-15.00 Extreme Cup Świnoujście vol.VI  
  Miejsce: Skatepark, ul. Matejki 17A  
  Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Stowarzyszenie Sportowe SWITCH  
  Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl  
     
  09.09. poniedziałek  
     
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
     
     
     
     
  10.09. wtorek  
     
godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
godz.19.30 Wieczór muzyczny  
  Akordeon i saksofon Mirosław Sienicki  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
         
     
  11.09. środa  
     
godz. 14.00 Koncerty przy pianinie  
  Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
 
  Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.  
  Wstęp wolny  
     
godz.17.00 Koncert Promenadowy
w wykonaniu Świnoujskiej Orkiestry Wojskowej
 
  Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada  
  Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża  
  Wstęp wolny  
     
godz.19.30 Spacer przez Świnoujście wczoraj i dziś  
  Pokaz slajdów w języku niemieckim  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
  12.09. czwartek  
     
godz. 18.00 Sonata Scrabble  
  spotkanie przy Scrabble dla wszystkich  
  Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7  
  Organizator: Cafe Sonata  
  Wstęp wolny  
     
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
  13.09. piątek  
     
godz.19.30 Wieczór taneczny „Sunshine Duo – Weronika i Ryszard”  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
  14.09. sobota  
     
godz. 09.00 Parkrun Świnoujście  
  Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej.  
  Organizator: Parkrun Świnoujście  
  Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie  
     
godz. 09.00 – 16.00 Pchli targ  
  Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem,
ul Kołłątaja 4a
 
  Organizator: Urząd Miasta Świnoujście  
     
godz.12.00 Biegi – Pętla Karsiborska  
  Start i zapisy – Filia MDK Karsibór, ul. 1 Maja 40  
  Organizator: Zarząd Osiedla Karsibór  
godz.13.00 Piknik dzielnicy Karsibór  
  Konkurs na ciasto z jabłkami, animacje, zabawy i konkursy dla dzieci, zamki dmuchane, pokaz sprzętu strażackiego, gastronomia, koncert szantowy, muzyka biesiadna  
  Miejsce: Filia MDK Karsibór, ul. 1 Maja 40  
  Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście, Zarząd Osiedla Karsibór  
  Wstęp wolny  
     
godz.16.00 Mecz piłki nożnej – IV liga  
  MKS Flota Świnoujście – Orzeł Wałcz  
  Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22  
  Organizator: MKS Flota Świnoujście  
  Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie stadionu  
     
godz. 20.00 Koncert zespołu Nad Porami Roku  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Rezerwacja biletów tel. 721 451 721  
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  15.09. niedziela  
     
  Obchody 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka  
godz.11.30 Msza Święta w intencji zesłańców Sybiraków i ich Rodzin  
  Miejsce: Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza, ul. Piastowska 11  
  Organizator: Prezydent Miasta Świnoujście, Związek Sybiraków w Świnoujściu, Parafia Kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza  
     
godz.12.00-16.00 Świnoujska Wystawa Pupili 2019
z okazji Światowego Dnia Zwierząt
 
  Porady behawiorysty, lekarzy weterynarii oraz hodowców psów i kotów, pokaz szkolenia psa policyjnego, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Pochwal się swoim pupilem” oraz konkursu plastycznego, konkursy dla zwierząt i wiele innych atrakcji  
  Miejsce: Sala Sportowa MDK, ul. Matejki 11 oraz Plac Mickiewicza  
  Organizator: Prezydent Miasta Świnoujście, Stowarzyszenie Grupa Morska – Cała Naprzód, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, Komenda Miejska Policji w Świnoujściu  
     
  16.09. – 22.09.  
     
  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  
  Według osobnego programu, szczegóły na stronie: www.swinoujscie.pl  
     
  16.09. poniedziałek  
     
godz. 17.00 Najlepsze dopiero będzie – spotkanie z literaturą i teatrem  
  Historia humoru w pigułce przygotowana przez aktorów teatru TM, Agnieszkę Sitek i Tomasza Mędrzaka  
  Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul. Piłsudskiego 15  
  Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego  
  Wstęp wolny  
     
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
     
     
     
     
     
     
  17.09. wtorek  
     
  Obchody 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka  
godz.11.00 Uroczystości przy pomniku Zesłańców Sybiru  
  Miejsce: Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ul. Sikorskiego i Monte Cassino)  
  Organizator: Prezydent Miasta Świnoujście, Związek Sybiraków w Świnoujściu  
     
godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
godz.19.30 Wieczór muzyczny  
  Akordeon i saksofon Mirosław Sienicki  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
  18.09. środa  
     
godz. 14.00 Koncerty przy pianinie  
  Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
 
  Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.  
  Wstęp wolny  
     
godz. 16.00 Czwartek Lekkoatletyczny  
  Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22  
  Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”  
  Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl  
     
  19.09. czwartek  
     
godz. 18.00 Sonata Scrabble  
  spotkanie przy Scrabble dla wszystkich  
  Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7  
  Organizator: Cafe Sonata  
  Wstęp wolny  
     
godz.20.00 Arie operetkowe i piosenka popularna  
  w wykonaniu tenora Felipe Alonso Cespedes Sanchez z Chile  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 15 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
     
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
  20.09. piątek  
     
godz.19.30 Wieczór taneczny „Sunshine Duo – Weronika i Ryszard”  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
godz. 20.00 Koncert zespołu Nadmiar  
  Koncert bluesa, rocka  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Rezerwacja biletów tel. 721 451 721  
     
  21.09. sobota – 22.09. niedziela  
     
  15. Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży  
  w Karate Kyokushin  
  Miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marynarki Wojennej RP,
ul. Wincentego Witosa 12
 
  Organizator: Świnoujska Akademia Karate Kyokushin  
  Oficjalne otwarcie Turnieju 21.09. sobota godz.13.00  
     
  21.09. sobota  
     
godz. 09.00 Parkrun Świnoujście  
  Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
 
  Organizator: Parkrun Świnoujście  
  Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie  
     
godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego  
  Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6  
  Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo  
  Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie  
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  
godz. 11.30 Masa Krytyczna – przejazd rowerzystów ulicami miasta,
start i meta: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego
rejestracja od godz. 9.00
 
godz. 10.00 – 18.00 Miasteczko Rowerowe  
  m.in. darmowy serwis rowerowy, tor rowerowy typu „pumptrack”, tor samochodowy zasilany energorowerami  
  Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego  
  Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Klub Sportowy ”Uznam”  
     
godz.16.00 Mecz piłki nożnej – IV liga  
  MKS Flota Świnoujście – Iskierka Szczecin  
  Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22  
  Organizator: MKS Flota Świnoujście  
  Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie stadionu  
     
  22.09. niedziela  
     
godz.08.00-18.00 Postój statku wycieczkowego mv Balmoral  
  Miejsce: Wybrzeże Władysława IV, na wysokości Kapitanatu Portu  
     
  23.09. poniedziałek  
     
godz. 17.00 Spektakl edukacyjny dla klas 0-2  
  Przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie  
  Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul. Piłsudskiego 15  
  Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego  
  Wstęp wolny  
     
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
         
  24.09. wtorek  
     
godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
     
     
     
     
     
     
     
     
godz.19.30 Wieczór muzyczny  
  Akordeon i saksofon Mirosław Sienicki    
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
  25.09. środa godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
      Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
godz. 14.00 Koncerty przy pianinie   Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
  Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
  Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
  Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.  
  Wstęp wolny  
     
godz. 16.00 Czwartek Lekkoatletyczny  
  Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22  
  Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”  
  Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl  
     
godz.17.00 XI Bieg Pawła -10 km  
  Zapisy od godziny 16.00  
  Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22  
  Organizator: Klub Biegacza Jogging, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”  
     
godz.19.30 Spacer przez Świnoujście wczoraj i dziś  
  Pokaz slajdów w języku niemieckim  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
  26.09. czwartek  
     
  Spektakle edukacyjne dla dzieci i młodzieży  
godz.08.30
godz.10.15
Pinokio  
godz.11.50 Kochając Różę  
  Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11  
  Organizator: Teatr Artenes  
  Rezerwacje tel. 609 152 003  
     
godz. 18.00 Sonata Scrabble  
  spotkanie przy Scrabble dla wszystkich  
  Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7  
  Organizator: Cafe Sonata  
  Wstęp wolny  
     
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  
       
  27.09. piątek  
         
  I Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego
w Świnoujściu
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
 
godz.18.00 Otwarta lekcja tanga  
  Prowadzenie: Dorota i Adrian Grygier z Akademii Tanga  
  Miejsce: Sala Sportowa MDK, ul. Matejki 11  
  Wstęp wolny  
godz.20.00 Koncert Carlos Roulet & Edgardo Otero cuarteto  
  Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada  
  Wstęp wolny  
godz. 21.00 Grand Milonga – Morska  
godz. 03.00 Milonga After Party  
  Obowiązuje rejestracja na stronie  www.tango.argentino.pl/festival/
i dress code – stroje w stylu marynistycznym
 
  Miejsce: Sala Bankietowa, Hotel Interferie Medical&Spa,   
ul. Uzdrowiskowa 15
 
  Organizator: Akademia Tanga Adrian i Dorota Grygier  
  Szczegóły na stronie: www.tango.argentino.pl/festival/  
     
godz.19.30 Wieczór taneczny „Sunshine Duo – Weronika i Ryszard”  
  Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2  
  Organizator: Ośrodek Irys  
  Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76  
     
godz. 20.00 Koncert duetu Kontrabanda  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Rezerwacja biletów tel. 721 451 721  
     
  28.09. sobota  
     
godz. 09.00 Parkrun Świnoujście  
  Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
 
  Organizator: Parkrun Świnoujście  
  Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie  
     
godz. 09.00 – 16.00 Pchli targ  
  Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem,
ul Kołłątaja 4a
 
  Organizator: Urząd Miasta Świnoujście  
     
  I Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego
w Świnoujściu
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
 
godz.10.00-13.00 Warsztaty tanga dla zaawansowanych  
  Prowadzenie Luiza i Marcelo Almiron  
  Miejsce: Sala Sportowa MDK, ul. Matejki 11  
  Obowiązuje rejestracja na stronie  www.tango.argentino.pl/festival/  
godz.14.00 Flash-mob  
  Miejsce: Promenada, przy zbiegu ulic Trentowskiego
i Uzdrowiskowej
 
godz.15.00 Otwarta lekcja tanga  
  Prowadzenie Dorota i Adrian Grygier z Akademii Tanga  
  Miejsce: Sala Sportowa MDK, ul. Matejki 11  
  Wstęp wolny  
godz.16.00-20.00 Milonga popołudniowa  
  Miejsce: Browar Miedziowy 44,  Hotel Interferie Medical&Spa,  
ul. Uzdrowiskowa 15
 
  Wstęp wolny  
godz. 21.00 Grand Milonga Elegante  
godz. 03.00 Milonga After Party  
  Obowiązuje rejestracja na stronie  www.tango.argentino.pl/festival/
i dress code – stroje panowie minimum marynarka, panie strój wieczorowy
 
  Miejsce: Sala Bankietowa, Hotel Interferie Medical&Spa,  
ul. Uzdrowiskowa 15
 
  Organizator: Akademia Tanga Adrian i Dorota Grygier  
  Szczegóły na stronie: www.tango.argentino.pl/festival/  
     
  Zlot Pojazdów Klasycznych Marki Porsche Świnoujście 2019  
  Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście  
godz.17.30-19.00 Ekspozycja samochodów oraz głosowanie na najpiękniejsze  auta  
  Miejsce: Plac Mickiewicza  
  Organizator: Porsche Club Poland  
     
  29.09. niedziela  
     
  I Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego
w Świnoujściu
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
 
godz.10.00-13.00 Warsztaty tanga dla zaawansowanych  
  Prowadzenie Luiza i Marcelo Almiron  
  Miejsce: Sala Sportowa MDK, ul. Matejki 11  
  Obowiązuje rejestracja na stronie  www.tango.argentino.pl/festival/  
godz.13.00 Flash-mob  
  Miejsce: Plac Wolności  
godz.14.00-16.00 Rejs tangowy – m/s Chateaubriand  
  Miejsce: Wybrzeże Władysława IV, na wysokości Placu Rybaka  
  Obowiązuje rejestracja na stronie  www.tango.argentino.pl/festival/

 
godz.16.00-20.00 Milonga popołudniowa  
  Miejsce: Browar Miedziowy 44, Hotel Interferie Medical&Spa,  
ul. Uzdrowiskowa 15
 
  Wstęp wolny  
  Organizator: Akademia Tanga Adrian i Dorota Grygier  
  Szczegóły na stronie: www.tango.argentino.pl/festival/  
     
  Zlot Pojazdów Klasycznych Marki Porsche Świnoujście 2019  
  Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście  
godz.14.00-14.30 Parada samochodów ulicami miasta  
  Start: Plac Mickiewicza, na prom Karsibór  
  Organizator: Porsche Club Poland  
     
godz.17.00 Koncert zespołu Convergent Points  
  Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11  
  Organizator: Miejski Dom Kultury w Świnoujściu  
  Wstęp wolny  
  30.09. poniedziałek  
     
godz. 20.30 Powtórki tangowe  
  Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10  
  Organizator: Tango Passion Cafe Club  
  Wstęp wolny  

WYSTAWY

Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna: od wtorku do soboty w godz. 12.00-18.00

Wystawa „Wyspy wieczorne”malarstwo i rysunki Erny Rosenstein z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie

 
 

 Miejska Galeria Sztuki Współczesnej „ms44”
ul. Armii Krajowej 13
Czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:30

Wystawa fotografii „Portret krakowski”

Galeria “Galeria Autorska”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek 12.00 – 16.00, sobota 10.00 – 14.00

Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Plac Rybaka 1
Czynne: poniedziałek – piątek 09:00 – 19:00, sobota 09:00 – 17:00, niedziela 10:00 – 15:00
www.muzeum-swinoujscie.pl
Ekspozycje stałe
– Historia Miasta Świnoujścia
– Fauna mórz i oceanów
– Dawne narzędzia połowowe
– Przyrządy nawigacyjne
– Złoto Bałtyku (wystawa bursztynu)
– Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
– Żywa rafa koralowa

– Modele żaglowców

Wystawy czasowe:

– Herb i widoki Świnoujścia na ceramice

– Przedwojenne kąpieliska na wyspie Uznam

– Lato w Świnoujściu (wystawa plenerowa na Placu Wolności)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna: od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna:  poniedziałek – piątek w godz. 13.00 – 19.00, w środę w godz.11.00 – 15.00

– Wystawa pt.: Kolory mojej wyobraźni, fotografia Alfreda Żurawskiego

Fort Anioła, ul. Jachtowa
Czynne: codziennie w godz. 10.00 – 17:00

www.fortaniola.pl


Fort Zachodni  – Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne: codziennie w godz. 10:00 – 20:00
www.fortzachodni.pl
Ekspozycja stała
Historia twierdzy Świnoujście


Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne: codziennie w godz. 09:30- 19:00
www.fort-gerharda.pl

Ekspozycje stałe
Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
1000 lat twierdzy Ujścia Świny

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie  –  ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście –  Przytór
Wejścia codziennie o godzinach 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 15:00, 16:00 oraz 17:00
www.podziemne-miasto.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu

Dodaj komentarz