Program imprez w Świnoujściu – Styczeń 2020

Styczeń 2020

01.01. środa

godz. 10.00 Noworoczny Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

02.01.-31.01

Kropla krwi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,

ul. Mieszka I 4
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

02.01. czwartek

godz.17.00 Spotkanie autorskie z Piotrem Derlatką
oraz prezentacja najnowszej książki autora
pt.: „Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie”
spotkanie poprowadzi redaktor Michał Taciak
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

04.01. sobota

godz. 9.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 9.30-14.30 Turniej Piłki Siatkowej
o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul Witosa 12
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz. 19.30 Dancing – gra Jerzy Odon
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

05.01. niedziela

godz. 11.00
godz.12.00 X edycja Świnoujskiej Basket Ligi
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji, tabele, statystyki i plan gier na stronie www.swibas.pl

07.01-10.01

Ile serca mamy, tyle damy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Szpital Miejski im. Jana Garduły, ul. Mieszka I 7
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl


07.01. wtorek

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

godz.17.00 Rozświetlenie Serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Plac Wolności
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

09.01. czwartek

„Tajemnice Szafy - Narnia” 
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

godz.
9.00, 11.00. 13.00 spektakle dla szkół
godz.18.00 spektakl otwarty
w reżyserii Iwony Dominiak, w wykonaniu uczniów
Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 19.15 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

10.01. piątek

godz. 9.30 Współzawodnictwo sportowe szkół
Koszykówka chłopców, Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz.10.00 Promocja czystej wody
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Wydział Edukacji UM
Wstęp wolny

godz.11.00 Biblioteka dzieciom
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz.17.00 Festiwal sztuk walki Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz.17.00 Kiermasz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Hotel Trzy Wyspy
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz.19.00-21.00 Rekreacyjna Liga Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

11.01. sobota

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

godz. 9.00-11.00 Sportowa Sobota z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Parkrun Świnoujście
Miejsce: Park Zdrojowy, wejście od ul. Bolesława Chrobrego
godz.11.00-14.00 Wielkie granie pod wodą
Miejsce: Pływalnia Miejska, ul. Żeromskiego 62
godz.12.00-17.00 Zdjęcia z mega puszką
Miejsce: Galeria Corso, ul. Dąbrowskiego 5
godz.17.00 Kram rzeczy dziwnych i spiżarnia babuni
Miejsce: Hotel Hampton by Hilton, ul. Wojska Polskiego 14
godz.18.00 Turniej darts kiermaszem przeplatany
Pub Zachód, ul Małopolska 7A
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz.18.00 Wernisaż prac plastycznych uczestników koła
Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Miejsce: Galeria ART MDK, ul. Wojska Polskiego 1/1
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

godz. 19.30 Dancing – gra Jerzy Odon
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

12.01. niedziela

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

godz.10.00 Odprawa wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9
godz.10.30-14.00 Ostre strzelanie z broni palnej
Miejsce: Strzelnica Sportowa, ul. Wyspiańskiego
godz.11.30-15.30 Pokaz sprzętu strażackiego, kolejka turystyczna
Miejsce: Plac Mickiewicza
godz.11.30-15.30 Koncert dziecięcy pt.: „Serce dla dziecka”
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
godz.11.30-17.30 Wspólne układanie serca z bilonu, porady pielęgniarskie, inne
Miejsce: Sala Sportowa MDK, ul. Matejki 11
godz.16.00-18.00 Koncert muzyczny
Miejsce Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
godz.19.30-19.55 Happening pt.: „Kolorowy korowód”
Start: Plac Wolności, meta: Plac Mickiewicza
godz.20.00 Światełko do nieba
Miejsce: Plac Mickiewicza
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz. 11.00
godz.12.00 X edycja Świnoujskiej Basket Ligi
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji, tabele, statystyki i plan gier na stronie www.swibas.pl

godz. 18.30 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

13.01. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

14.01. wtorek

Uroczystości 27. rocznicy zatonięcia Promu Jan Heweliusz

godz.12.00 Uroczystości na Placu Rybaka – pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Parafia NMP Gwiazdy Morza, przy wsparciu
8 Flotylli Obrony Wybrzeża

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

16.01. czwartek

godz. 9.30 Współzawodnictwo sportowe szkół
Koszykówka dziewcząt i chłopców, Igrzyska Dzieci
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 19.15 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

17.01. piątek

godz.19.00-21.00 Rekreacyjna Liga Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

godz.18.00 „Tajemnice Szafy – Narnia”
spektakl na rzecz Hospicjum św. Faustyny
w reżyserii Iwony Dominiak, w wykonaniu uczniów
Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizatorzy: Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I, Hospicjum św. Faustyny
Wstęp wolny

18.01. sobota

godz. 9.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 20.00 Koncert Jose Torres Trio
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów (70 zł) tel. 721 451 721

godz.
10.00 – 14.00 Giełda kolekcjonerska
Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo, Koło Filatelistyczne w Świnoujściu
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie

19.01. niedziela

godz. 9.00-16.00 Lekcje salsy
Prowadzenie Iza Torres
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja i szczegóły: tel. 721 451 721

godz. 11.00
godz.12.00 X edycja Świnoujskiej Basket Ligi
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji, tabele, statystyki i plan gier na stronie www.swibas.pl

godz. 17.30
godz.19.00 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

godz.18.00 Koncert Beethoven 2020 – Brillante
w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Baltic Neopolis Orchestra
Wstęp wolny

20.01. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

21.01. wtorek

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

23.01. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 19.15 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

24.01. piątek

godz.19.00-21.00 Rekreacyjna Liga Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

25.01. sobota

godz. 9.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz.
10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Więcej informacji: tel. 660 791 797
lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie

godz.12.00 Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
„Naddniestrze to kraina dziwów i kontrastów”,
wykład dr Piotra Oleksy
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

godz. 19.30 Dancing – gra Jerzy Odon
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

26.01. niedziela

godz. 11.00
godz.12.00 X edycja ŚWINOUJSKIEJ BASKET LIGI
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji, tabele, statystyki i plan gier na stronie www.swibas.pl

godz. 17.30
godz.19.00 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz.19.30 Wieczór taneczny przy muzyce na żywo

zespół Rysiu & Iwona
Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 91 321 26 76

27.01. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

28.01. wtorek

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

godz.19.30 Wieczór akordeonowy
Wystąpi: Mirosław Sienicki
Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 91 321 26 76

30.01. czwartek

godz. 9.30 Współzawodnictwo sportowe szkół
Siatkówka dziewcząt i chłopców, Licealiada
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Białoruska
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 19.15 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony
ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

31.01. piątek

godz.19.30 Wieczór taneczny przy muzyce na żywo

zespół Rysiu & Iwona
Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 91 321 26 76

WYSTAWY
Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna: od wtorku do soboty w godz. 12.00 – 18.00

  • Wystawa prac plastycznych uczestników koła Uniwersytetu Trzeciego Wieku Miejska Galeria Sztuki Współczesnej „MS44”
    ul. Armii Krajowej 13
    Czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:30
  • Wystawa prac Beaty Ewy Białeckiej „Moje ręce głodne są dokładności”

Galeria “Galeria Autorska”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek 12.00 – 16.00, sobota 10.00 – 14.00

Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Plac Rybaka 1
Czynne: wtorek – sobota 09:00 – 17:00, niedziela 09:00 – 15:00
www.muzeum-swinoujscie.pl
Ekspozycje stałe

  • Historia Miasta Świnoujścia
  • Fauna mórz i oceanów
  • Dawne narzędzia połowowe
  • Przyrządy nawigacyjne
  • Złoto Bałtyku (wystawa bursztynu)
  • Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
  • Żywa rafa koralowa
  • Modele żaglowców
    Wystawy czasowe:
  • Herb i widoki Świnoujścia na ceramice
  • Świnoujście w przedwojennej grafice

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna: od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: poniedziałek – piątek w godz. 13.00 – 19.00, w środę w godz.11.00 – 15.00

  • „Zwierzęta wokół nas” wystawa fotograficzna Fundacji ANIMALS
    (od 6.12. do 31.12.2019 r.)

Fort Anioła, ul. Jachtowa
W grudniu – nieczynne
www.fortaniola.pl

Fort Zachodni – Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście
ul. Jachtowa 1
Czynne: codziennie w godz. 10:00 – 15:00 (w zależności od warunków atmosferycznych)
www.fortzachodni.pl
Ekspozycja stała
Historia twierdzy Świnoujście
Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne: codziennie w godz. 10:00 – 16:00
www.fort-gerharda.pl
Ekspozycje stałe
Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
1000 lat twierdzy Ujścia Świny
Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie – ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście – Przytór
Wejścia w soboty i niedziele w godzinach 10:30 i 15:00
www.podziemne-miasto.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu

Dodaj komentarz