Program imprez w Świnoujściu – Sierpień 2018

27.07. – 07.08

Wystawa Polskiej Fotografii Prasowej Grand Press Foto 2018
Park, Cesarskie Ogrody, ul. Wyspiańskiego 34
Organizator: Wydawnictwo Press
Wstęp wolny

01.08. środa

godz.11.00 Wakacyjne środy na wesoło
Animacje dla dzieci
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
4. Grechuta Festival Świnoujście 2018
godz. 12.00 Wiersze na Wyspach, czyli Kraina Poezji dla małych i dużych
„W świecie dobrej zabawy i dobrych manier”, czyta Maciej Damięcki. Animacje Ania Musialik
Muszla Koncertowa, Promenada/ w razie deszczu sala Hotelu Radisson Blu Resort, Aleja Baltic Park Molo 2
Wstęp wolny
godz. 16.00 Spotkanie autorskie z Magdą Umer
Sala Pomerania hotelu Radisson Blu Resort, Aleja Baltic Park Molo 2
Wstęp wolny
godz. 18.00 Więcej niż koncert „Byle nie o miłości”
Nula Stankiewicz – wokal oraz zespół Janusze Strobel – gitara klasyczna, aranżacje, Paweł Pańta – kontrabas, Cezary Konrad – perkusja, Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony, flet, prowadzenie koncertu – Paweł Sztompke
Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Wstęp wolny
godz. 20.30 „Gdyby piosenek słuchał świat…” Koncert w wykonaniu Jaromira Nohavicy, Andrzeja Sikorowskiego, Artura Andrusa
Zespół w składzie Robert Kuśmierski – akordeon, fortepian, Jacek Królik – gitara, Wojciech Stec – fortepian, gitara, Łukasz Borowiecki – kotrabas, akordeon
Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Miejski Dom Kultury
Bilety w cenie 30 zł do nabycia:
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00
ul. Wojska Polskiego 1/1,
Kasa Amfiteatru godz. 14.30 – 20.30, ul. Chopina 30,
Kasa przy Muszli Koncertowej, Promenada, 14.00 – 20.00
www.kupbilecik.pl

www.kulturairozrywka.pl

godz.17.00 Obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego
74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Pomnik ORŁA BIAŁEGO przy Placu Orła Białego, u zbiegu
ul. Krzywoustego i kard. Stefana Wyszyńskiego
Organizator: Prezydent Miasta Świnoujście, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

02.08. czwartek

4. Grechuta Festival Świnoujście 2018
godz. 12.00 Wiersze na Wyspach, czyli Kraina Poezji dla małych i dużych
„Podróż do Krainy Fantazji”, czyta Edyta Jungowska, animacje Ania Musialik
Muszla Koncertowa, Promenada/ w razie deszczu sala Hotelu Radisson Blu Resort, Aleja Baltic Park Molo 2
Wstęp wolny
godz. 16.00 „Poeci Piosenki” – Jonasz Kofta
Gawęda Teresy Drozdy z udziałem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla
Sala Pomerania hotelu Radisson Blu Resort, Aleja Baltic Park Molo 2
Wstęp wolny
godz. 18.00 „Nie dokazuj Miły nie dokazuj, czyli historie miłosne Honzatko”
Marta Honzatko – wokal, Michał Rorat – fortepian, Agata Półtorak – skrzypce, Maciej Półtorak – instrumenty perkusyjne, prowadzenie koncert – Maria Szabłowska
Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Wstęp wolny
godz. 20.30 Markowa Gala
I część: Koncert Laureatów Konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty
II część: „The Best Of” Koncert Gościa Specjalnego Gali – Ani Dąbrowskiej z zespołem
Ola Nowak, Dagmara Melosik, Martyna Melosik – chórek, Jacek Szafraniec – bas, Robert Cichy – gitary, Marcin Ułanowski – perkusja, Marcin Cichowski – klawisze, Marcin Gańko – saksofon, flet, Łukasz Korybalski – trąbka, prowadzenie koncertu – Paweł Sztompke
Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Miejski Dom Kultury
Bilety w cenie 30 zł do nabycia:
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00
ul. Wojska Polskiego 1/1,
Kasa Amfiteatru godz. 14.30 – 20.30, ul. Chopina 30,
Kasa przy Muszli Koncertowej, Promenada, 14.00 – 20.00
www.kupbilecik.pl

www.kulturairozrywka.pl

godz.18.00 Otwarcie wystawy fotograficznej pt.: Powojenne rybołówstwo nad Zalewem Szczecińskim
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny
godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

03.08. piątek

4. Grechuta Festival Świnoujście 2018
godz. 12.00 Wiersze na Wyspach, czyli Kraina Poezji dla małych i dużych
„Podróże małe i duże”, czyta Krzysztof Tyniec, animacje Ania Musialik
Muszla Koncertowa, Promenada/ w razie deszczu sala Hotelu Radisson Blu Resort, Aleja Baltic Park Molo 2
Wstęp wolny
godz. 18.00 Koncert Stare Dobre Małżeństwo
Krzysztof Myszkowski – wokal, gitara, Roman Ziobro – bas, Maciej Knop – gitary, wokal, prowadzenie koncertu – Maria Szabłowska
Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Bilety w cenie 20 zł do nabycia
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00
ul. Wojska Polskiego 1/1,
Kasa Amfiteatru godz. 14.30 – 20.30, ul. Chopina 30,
Kasa przy Muszli Koncertowej, Promenada, 14.00 – 20.00
www.kupbilecik.pl

www.kulturairozrywka.pl

godz. 20.30 Koncert Finałowy „Cała jesteś w Skowronkach” i inne przeboje Leszka Aleksandra Moczulskiego
Skaldowie wraz z Bella Cracovia Orchestra i chórkiem,
Dorota Miśkiewicz – wokal, Stanisław Węglorz – wokal, Edyta Jungowska – wokal, Marta Honzatko – wokal, Krzysztof Tyniec – wokal, Maciej Lipina – wokal, oraz zespoły:
Dżamble – Marian Pawlik – gitara, Benedykt Radecki – perkusja, Kuba Płużek – fortepian, Marek Bałata – wokal
Chłopcy kontra Basia – Barbara Derlak – wokal, drumla, Marcin Nenko – kontrabas, Tomasz Waldowski – perkusja, gitara, Mateusz Modrzejewski – perkusja
ANAWA – Paweł Piątek – instrumenty klawiszowe, Tomasz Góra – skrzypce, Leszek Szczerba – saksofony, Józef Michalik – bas, Marek Olma – perkusja
Prowadzenie koncertu – Maria Szabłowska, Paweł Sztompke
Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Miejski Dom Kultury
Bilety w cenie 30 zł do nabycia:
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00
ul. Wojska Polskiego 1/1,
Kasa Amfiteatru godz. 14.30 – 20.30, ul. Chopina 30,
Kasa przy Muszli Koncertowej, Promenada, 14.00 – 20.00
www.kupbilecik.pl

www.kulturairozrywka.pl

godz.17.00 Otwarcie wystawy malarstwa Dominiki Paczkowskiej
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny
godz. 19.00 XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
wystąpią: Kseniya Pogorelaja (organy)
Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety 20 zł, do nabycia przed koncertem

04.08. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Start – wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 10.00-14.00 Giełda kolekcjonerska
Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp.
Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo, Koło Filatelistyczne w Świnoujściu
Wstęp wolny
godz.16.30 Koncert Galowy „Niezwyciężona Niepodległa”
Z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i w Hołdzie walczącym o naszą wolność Żołnierzom
Kościół p.w. Chrystusa Króla, pl. Kościelny 1
Organizator: Parafia p.w. Chrystusa Króla, współorganizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

05.08.niedziela

Wakacje 2018 na sportowo – Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej
godz.11.00 Turniej Open (zespoły dwuosobowe)
godz.15.30 Trójki rodzinne (w składzie minimum 1 kobieta)
Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście na plażę od ul. Powstańców Śląskich lub Trentowskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszeń w danej kategorii i zostanie podany przed losowaniem
Warunkiem rozegrania danej kategorii jest udział minimum 4 zespołów
Zgłoszenia do turnieju, w dniu zawodów, 30 minut przed rozpoczęciem gier lub telefonicznie 537 500 889 – Mirosław Matusz
godz.19.00 Spotkanie dla Rodziców z Dorotą Zawadzką
Hotel Trzy Wyspy, ul. Cieszkowskiego 1
Organizator: Hotel Trzy Wyspy
Wstęp wolny

06.08. poniedziałek

godz.11.00 Warsztaty dla Dzieci z Dorotą Zawadzką
Hotel Trzy Wyspy, ul. Cieszkowskiego 1
Organizator: Hotel Trzy Wyspy
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy 91 884 00 00 lub hotel@trzywyspy.pl
godz.19.00 Koncert zespołu Retro Classic
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

07.08. wtorek

godz.17.00 Nordic Walking na Receptę
w ramach Akademii Zdrowia Santadera
nauka technik Nordic Walking, spacer ok 3 km
zajęcia prowadzi kadra Polskiej Federacji Nordic Walking
Start – wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator :Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Federacja Nordic Walking, Santander Consumer Bank
Zajęcia bezpłatne

09.08. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
godz.19.00 Koncert zespołu Chilli Crew
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

10.08. piątek

godz. 19.00 XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
wystąpią: Ennio Cominetti (organy)
Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety 20 zł, do nabycia przed koncertem
godz.20.00 III Bałtycka Noc Kabaretowa
Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Igor Kwiatkowski
Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Miejski Dom Kultury
Bilety w cenie 60, 70, 80, 90 zł do nabycia:
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00
ul. Wojska Polskiego 1/1,
Kasa Amfiteatru godz. 14.30 – 20.30, ul. Chopina 30,
Kasa przy Muszli Koncertowej, Promenada, 14.00 – 20.00
www.kupbilecik.pl

www.kulturairozrywka.pl

11-15.08. sobota – środa

Tenisowy Turniej Lata Świnoujście 2018 – Gramy dla Niepodległej
Gry pojedyncze kobiet i mężczyzn w kat. OPEN, gry pojedyncze Old Boys w dwóch kat. 40+ i 55+, gry deblowe w kat. Mikst, gry deblowe w kat. Open, gry deblowe w kat. 50+
System rozgrywek zostanie uzgodniony na spotkaniu organizacyjnym, w zależności od ilości zgłoszeń w danej kategorii. Warunkiem rozegrania danej kategorii jest udział minimum 4 zawodników, zawodniczek lub par.
Zgłoszenia do turnieju – do 10.08. do godz. 19.00 w hali tenisowej OSiR ul. Matejki 17 A / tel. 91 322 21 06 lub 537 500 889 (Mirosław Matusz), zapisy do gier deblowych – do 11.08. do godz. 18.00/ losowanie gier godz.18.15
Regulamin i program imprezy dostępny na stronie: www.osir.swinoujscie.pl
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wpisowe: gry pojedyncze: 40 zł/ młodzież ucząca się 20 zł, gra deblowa 50 zł od pary

11.08. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Start – wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 09.00-16.00 Pchli Targ
Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem, ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
Wystawienie stoiska od 1m2 do 7m2- 3 zł
Słoneczna Stacja 2018
godz.10.00 – 16.00 Konkursy, zabawy, animacje
godz.18.00 – 19.30 Koncert Antka Smykiewicza z zespołem
Plaża, wejście od Alei Inteferie
Organizator: Solservice Group
godz.19.00 Koncert zespołu „Two Timer”
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

12.08. niedziela

Wakacje 2018 na sportowo – Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej
godz.11.00 Turniej Open (zespoły dwuosobowe)
Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście na plażę od ul. Powstańców Śląskich lub Trentowskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszeń w danej kategorii i zostanie podany przed losowaniem
Warunkiem rozegrania danej kategorii jest udział minimum 4 zespołów
Zgłoszenia do turnieju, w dniu zawodów, 30 minut przed rozpoczęciem gier lub telefonicznie 537 500 889 – Mirosław Matusz
Słoneczna Stacja 2018
godz.10.00 – 17.00 Konkursy, zabawy, animacje
Plaża, wejście od Alei Inteferie
Organizator: Solservice Group
godz.20.30 Spektakl pt. „Kochanie wróciłem”
Występują: Maria Pakulnis, Marta Wierzbicka, Katarzyna Ankudowicz, Jan Jankowski, Grzegorz Pawlak, Marcin Troński, Wojciech Wysocki, Bartosz Obuchowicz
Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Miejski Dom Kultury
Bilety w cenie 30 zł do nabycia:
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00
ul. Wojska Polskiego 1/1,
Kasa Amfiteatru godz. 14.30 – 20.30, ul. Chopina 30,
Kasa przy Muszli Koncertowej, Promenada, 14.00 – 20.00
www.kupbilecik.pl

www.kulturairozrywka.pl

13.08. poniedziałek

XIX Baltic Polonez Cup Race 2018 – Polonez Cup
godz.12.00 start do dwóch wyścigów średnich (up&down)
Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego, Zatoka Pomorska
godz.20.00 Wręczenie nagród uczestnikom wyścigów średnich
godz.21.00 Projekcja filmów: „Pierwsza dama oceanów” i ‘OPTY – mista”
Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego,
Więcej na stronie: www.portalzeglarski.com

Świnoujście Sails Festival 2018
godz.13.00 Wyścig próbny Micro
godz.15.00 Wyścig Micro
Zatoka Pomorska
Ceremonia otwarcia Regat „Mistrzostwa Świata Klasy Micro”
Organizator: MT Partners Cylupa Szymański sp. j.
godz.19.00 Koncert Kapeli “Timingeriu”
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
godz.21.30 Kino na Leżakach – “Porady na zdrady”
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

14.08. wtorek

Uroczyste Obchody Święta Wojska Polskiego
godz.10.00 Uroczysta Msza Święta połączona z odsłonięciem Tablicy Pamiątkowej poświęconej Związkowi Inwalidów Wojennych RP
Kościół Garnizonowy pw. bł. ks. kmdr ppor.Władysława Miegonia,
ul. Piłsudskiego 35
z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanii Honorowej, Orkiestry Wojskowej Świnoujście, organizacji kombatanckich, stowarzyszeń
godz.11.30 Apel z okazji Święta Wojska Polskiego przed Pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej
Po apelu Koncert Świnoujskiej Orkiestry Wojskowej
Plac Słowiański
godz. Zwiedzanie okrętów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża
14.00-18.00 Wybrzeże Władysława IV na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Organizator: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża
Świnoujście Sails Festival 2018
godz.11.00-17.00 Wyścig Micro
Zatoka Pomorska
Organizator: MT Partners Cylupa Szymański sp. j.
godz.12.00 XIX Baltic Polonez Cup Race 2018 – Polonez Cup
start do wyścigu długiego o Puchar Poloneza – Świnoujście, Christianso – Świnoujście
Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego, Zatoka Pomorska
Więcej na stronie: www.portalzeglarski.com
godz.17.00 Nordic Walking na Receptę
w ramach Akademii Zdrowia Santadera
nauka technik Nordic Walking, spacer ok 3 km
zajęcia prowadzi kadra Polskiej Federacji Nordic Walking
Start – wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator :Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Federacja Nordic Walking, Santander Consumer Bank
Zajęcia bezpłatne
godz.19.00 Koncert zespołu Retro Classic
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
godz.21.00 Nocna 9 vol.2.0
Bieg alejkami Parku Zdrojowego, trasa w kategorii cross, dystans
9 km (5 okrążeń po 1,8 km)
Start i meta – Park Zdrojowy, przy fontannach,
ul. Bolesława Chrobrego
Organizator: Świnoujscy biegacze, współorganizatorzy: Hotel „Trzy Wyspy”, Uzdrowisko Świnoujście S.A., FH Duet – Zabawki
Uczestnictwo do biegu możecie zgłosić na
www.nocna9.swinoujscie.pl lub przed biegiem w godz. 20:00-20:45
w miejscu startu. Limit miejsc w biegu został ustalony na poziome 100 osób. Bieg jest przeznaczony dla osób. które ukończyły 16 lat.

15.08. środa

Święto Wojska Polskiego
godz.
10.00-12.00
13.00-18.00 Zwiedzanie okrętów oraz pokaz specjalistycznego sprzętu 8 Flotylli Obrony Wybrzeża
m.in.: okręt transportowo – minowy, sprzęt Grupy Nurków – Minerów, 8. Batalionu Saperów, trenażer GROM z 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego
Wybrzeże Władysława IV na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego
godz.16.00 Promenadowy koncert Świnoujskiej Orkiestry Wojskowej
Promenada, okolice Muszli Koncertowej
Organizator: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża
Świnoujście Sails Festival 2018
godz.11.00-17.00 Wyścig Micro Długodystansowy
Zatoka Pomorska
Organizator: MT Partners Cylupa Szymański sp. j.
XIX Baltic Polonez Cup Race 2018 – Polonez Cup
Więcej na stronie: www.portalzeglarski.com
godz. 11.00 Wakacyjne środy na wesoło
Animacje dla dzieci
Filia MDK Warszów, ul Sosnowa 18
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

16– 26.08.

48. Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA 2018
Według oddzielnego programu, szczegóły na stronie: www.fama.org.pl

16.08. czwartek

10. Sail Świnoujście
XXXIV Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2018”
godz.18.00-20.00 Parada uliczna z udziałem orkiestry Częstochowa Pipes &Drums, załóg jednostek uczestniczących w Sail Świnoujście 2018, żeglarzy, mieszkańców i turystów (przemarsz z nabrzeża przy ul. Wybrzeże Władysława IV na Plac Wolności); tort jubileuszowy dla mieszkańców i uczestników imprezy
Świnoujście Sails Festival 2018
godz.11.00-17.00 Wyścig Micro
Zatoka Pomorska
Organizator: MT Partners Cylupa Szymański sp. j.
XIX Baltic Polonez Cup Race 2018 – Polonez Cup
Więcej na stronie: www.portalzeglarski.com
godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

17.08. piątek

10. Sail Świnoujście
XXXIV Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2018”

Wzdłuż Wybrzeża Władysława IV
godz.
10.00-22.00
Jarmark, strefa gastronomiczna, food trucki, wesołe miasteczko
godz.
11.00-14.00
16.00-19.00 Program animacyjny dla dzieci (m.in.: „Sail Street ART”, )
Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozńskiego
godz.15.00 Splash of Colors – Święto Kolorów Holi
Scena główna
godz. 14.00 Prezentacje w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Morskiej dla dzieci do lat 16 „Wiatraczek 2018”
godz. 18.00 Ogłoszenie wyników konkursu „Wiatraczek 2018” i koncert Laureatów
godz. 19.00 Koncert zespołu „MY Z PORTU”
godz. 20.15 Koncert pt. „WIATRAK! Ludzie kochane!” – Jurek Porębski i Przyjaciele:”
Wystąpią: Stare Dzwony, Klang, Mirek Kowalewski, The Nierobbers, Formacja, Ringabulina
Rejsy żaglowcami:
godz. 11.30 Santa Barbara Anna
godz. 12.00 Ernestine, Baltic Beauty
godz. 12.30 Victoria, Albert Johannes
godz. 13.30 Mercedes
godz. 14.30 Santa Barbara Anna
godz. 15.00 Ernestine, Baltic Beauty
godz. 15.30 Victoria, Albert Johannes
godz. 17.00 Mercedes (rejs z koncertem zespołu Formacja)
godz. 17.30 Santa Barbara Anna (rejs z koncertem Ryszard Muzaj)
godz. 18.00 Ernestine, Baltic Beauty – (rejs z koncertem zespołu Ringabulina)
godz. 18.30 Victoria, Albert Johannes – (rejs z koncertem zespołu Flash Creep)
Imprezy towarzyszące:
godz.
10.00-12.00
13.00-18.00 Zwiedzanie Okrętów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
Wybrzeże Władysława IV
Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża
Świnoujście Sails Festival 2018
godz.11.00-15.00 Wyścigi Finałowe Micro, Trasa Alpha
godz.11.00-17.00 Wyścigi klas Finn i 505, Trasa Bravo
Zatoka Pomorska
godz.20.00 Ceremonia wręczenia Nagród dla Mistrzów Świata Klasy Micro
Scena na Wybrzeżu Władysława IV
Organizator: MT Partners Cylupa Szymański sp. j.
godz.11.00-22.00 Akcja charytatywna „Wyspiarze dla Sylwii”
Kwesta, słodkie wypieki, kawa, herbata, malowanie buzi dzieci
Namiot na terenie imprezy
Organizator: Stowarzyszenie Drużyna Aniołów
XIX Baltic Polonez Cup Race 2018 – Polonez Cup
godz.18.00 Podsumowanie regat
Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego,
Więcej na stronie: www.portalzeglarski.com

godz. 19.00 XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
wystąpią: Tomasz Adam Nowak (organy)
Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety 20 zł, do nabycia przed koncertem

18.08. sobota

10. Sail Świnoujście
XXXIV Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2018”

Wzdłuż Wybrzeża Władysława IV
godz.
10.00-22.00
Jarmark, strefa gastronomiczna, food trucki, wesołe miasteczko
godz.
09.00-11.00 Bieg Pirata

Bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu (trasa w Parku Zdrojowym); udział w biegu jest bezpłatny; wymagane wcześniejsze dokonanie rejestracji na stronie www.sail-swinoujscie.pl lub na miejscu 30 min. przed zawodami
godz.
11.00-14.00
16.00-19.00 Program animacyjny dla dzieci (m.in.”Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha”, „Sail Street ART”)
Scena główna
godz. 17.00 Koncert zespołu MY Z PORTU
godz. 18.00 Koncert zespołu Flash Creep
godz. 19.00 Koncert zespołu Formacja
godz.20.00 Koncert Świnoujskiej Orkiestry Wojskowej
godz. 21.00 Koncert zespołu Klang
godz. 22.00 Koncert zespołu Stary Szmugler
Rejsy żaglowcami:
godz. 11.30 Santa Barbara Anna
godz. 12.00 Ernestine, Baltic Beauty
godz. 12.30 Victoria, Albert Johannes
godz. 13.30 Mercedes
godz. 14.30 Santa Barbara Anna
godz. 15.00 Ernestine, Baltic Beauty
godz. 15.30 Victoria, Albert Johannes
godz. 18.30 Rejsy w paradzie z koncertem: Santa Barbara Anna – (rejs z koncertem zespołu Ringabulina), Ernestine, Baltic Beauty – (rejs z koncertem Mirek Kowalewski), Victoria, Albert Johannes – (rejs z koncertem zespołu My z Portu)
godz. 18.30 Parada żaglowców
Pokaz fajerwerków po ostatnim koncercie
Imprezy towarzyszące:
godz.10.00 Rejs Wiatrakowy na Bornholm (szczegóły MDK Świnoujście)
godz.
10.00-12.00
13.00-18.00 Zwiedzanie Okrętów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
Wybrzeże Władysława IV
Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża
Świnoujście Sails Festival 2018
godz.10.00-18.00 Wyścigi Polska Ekstraklasa Żeglarska – Trasa Charlie
godz.11.00-17.00 Wyścigi Delphia24, Sigma 7000 – Trasa Alpha
godz.11.00-17.00 Wyścigi klas Finn i 505, Trasa Bravo
Zatoka Pomorska
Organizator: MT Partners Cylupa Szymański sp. j.
godz.
11.00-22.00 Akcja charytatywna „Wyspiarze dla Sylwii”
Kwesta, słodkie wypieki, kawa i herbata, malowanie buzi dla dzieci
Namiot na terenie imprezy
Organizator Stowarzyszenie Drużyna Aniołów

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Start – wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie
Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich – Świnoujście 2018
godz.
12.00-15.00 parada Neptuna i jego Świty oraz Pirackiej Przygody w centrum miasta i dzielnicy nadmorskiej
godz.
15.30–17.00 parada Neptuna i jego Świty oraz Pirackiej Przygody na Warszowie
Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, Współorganizatorzy: Muzeum Obrony Wybrzeża „Fort Gerharda”, Świnoujska Organizacja Turystyczna
godz. 10.00-14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Pasaż Rondo, Pl. Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Wstęp wolny
godz.16.00 Wakacje 2018 na sportowo – Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej
Turniej finałowy
Turniej mikstów i trójek Old Boys
Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście na plażę od ul. Powstańców Śląskich lub Trentowskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszeń w danej kategorii i zostanie podany przed losowaniem
Warunkiem rozegrania danej kategorii jest udział minimum 4 zespołów
Zgłoszenia do turnieju w dniu zawodów, 30 minut przed rozpoczęciem gier lub tel. 537 500 889 – Mirosław Matusz

19.08. niedziela

10. Sail Świnoujście
XXXIV Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak 2018”

Wzdłuż Wybrzeża Władysława IV
godz.
10.00-18.00
Jarmark, strefa gastronomiczna, food trucki, wesołe miasteczko
godz.
11.00-13.00 Morski Turniej Nordic Walking

Marsz na dystansie 5 km (start i meta: wejście na plażę/ Aleja Interferie); udział w marszu jest bezpłatny; wymagane wcześniejsze dokonanie rejestracji na miejscu przed startem
godz.
11.00-14.00
16.00-18.00 Program animacyjny dla dzieci (m.in.”Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha”, „Sail Street ART”)
Scena główna
godz. 16.15 Koncert zespołów Malwy i Fale
godz. 17.00 Koncert zespołu Keja
godz. 18.00 Koncert zespołu Chwaty
Rejsy żaglowcami:
godz. 11.30 Santa Barbara Anna
godz. 12.00 Ernestine, Baltic Beauty
godz. 12.30 Victoria, Albert Johannes
godz. 13.30 Mercedes
godz. 14.30 Santa Barbara Anna
godz. 15.00 Ernestine, Baltic Beauty
godz. 15.30 Victoria, Albert Johannes
godz. 17.00 Mercedes
godz. 17.30 Santa Barbara Anna
godz. 18.00 Ernestine, Baltic Beauty
godz. 18.30 Victoria, Albert Johannes
Imprezy towarzyszące:
godz.
10.00-12.00
13.00-18.00 Zwiedzanie Okrętów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
Wybrzeże Władysława IV
Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża
Świnoujście Sails Festival 2018
godz.10.00-15.00 Wyścigi Polska Ekstraklasa Żeglarska – Trasa Charlie
godz.11.00-14.00 Wyścigi Delphia24, Sigma 7000 – Trasa Alpha
godz.11.00-14.00 Wyścigi klas Finn i 505, Trasa Bravo
Zatoka Pomorska
godz.16.00 Zakończenie regat, wręczenie nagród w klasach Finn, 505, Delphia24, Sigma 7000 i Polska Ekstraklasa Żeglarska
Scena na Wybrzeżu Władysława IV
Organizator: MT Partners Cylupa Szymański sp. j.
godz.
11.00-18.00 Akcja charytatywna „Wyspiarze dla Sylwii”
Kwesta, słodkie wypieki, kawa i herbata, malowanie buzi dla dzieci
Namiot na terenie imprezy
Organizator Stowarzyszenie Drużyna Aniołów

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich – Świnoujście 2018
godz.
10.00–16.00
18.00-21.30 bezpłatne zwiedzanie Latarni Morskiej
zwiedzanie okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przy nabrzeżu GPK Warszów
godz. 11.30 Hołd złożony Neptunowi i chrzest morski, parada morska z udziałem Neptuna i Piratów
godz. 12.00 Zabawy, gry konkursy dla dzieci
godz.14.00 Nawiązywanie łączności radiowej z latarniami z całego świata
godz. 16.00 VII Bieg Wspinaczkowy na Latarnię Morską – Klub Biegacza
,, JOGGING”
w czasie biegu Latarnia nie jest udostępniana do zwiedzania
godz.
20.00-21.30 zwiedzanie Latarni Morskiej przy zachodzie słońca
godz.22.00 spotkanie z duchem Latarnika Sharki
Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, Współorganizatorzy: Muzeum Obrony Wybrzeża „Fort Gerharda”, Świnoujska Organizacja Turystyczna

Wakacje 2018 na sportowo – Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej
Turniej finałowy
godz.11.00 Turniej Open
godz.15.30 Trójki rodzinne (w składzie minimum 1 kobieta)
Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście na plażę od ul. Powstańców Śląskich lub Trentowskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszeń w danej kategorii i zostanie podany przed losowaniem
Warunkiem rozegrania danej kategorii jest udział minimum 4 zespołów
Zgłoszenia do turnieju, w dniu zawodów, 30 minut przed rozpoczęciem gier lub telefonicznie 537 500 889 – Mirosław Matusz

20.08. poniedziałek

godz.21.00 Kino na Leżakach – „PolandJa”
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

21.08. wtorek

godz.17.00 Nordic Walking na Receptę
w ramach Akademii Zdrowia Santadera
nauka technik Nordic Walking, spacer ok 3 km
zajęcia prowadzi kadra Polskiej Federacji Nordic Walking
Start – wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator :Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Federacja Nordic Walking, Santander Consumer Bank
Zajęcia bezpłatne

23.08. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

24.08. piątek

godz.17.00 11 Ultramaraton Kolarski Bałtyk Bieszczady Tour
Masa krytyczna – przejazd honorowy ulicami miasta z uczestnikami Ultramaratonu
Zbiórka – parking, przy Hotelu Interferie, od strony Browaru Miedziowy44, ul. Uzdrowiskowa 15
godz.20.00 Start pierwszej grupy kolarzy biorących udział w Ultramaratonie
Prom Bielik
Organizator: KS Uznam
Więcej informacji na stronie: www.ksuznam.pl
godz.19.00 XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
wystąpią: Ursula Grahm (organy)
Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety 20 zł, do nabycia przed koncertem

25.08. sobota

godz.08.00 11 Ultramaraton Kolarski Bałtyk Bieszczady Tour
Start drugiej grupy kolarzy biorących udział w Ultramaratonie
Prom Bielik
Organizator: KS Uznam
Więcej informacji na stronie: www.ksuznam.pl
godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Start – wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 09.00-16.00 Pchli Targ
Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod zegarem, ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
Wystawienie stoiska od 1m2 do 7m2- 3 zł
godz.11.00 Impreza integracyjna na Wyspie Karsibór z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości oraz Dni Karsiboru
Wyścig kajakowy, Bieg Karsiborski, Rajd rowerowy, animacje dla dzieci, koncerty plenerowe, konkurs kulinarny pt. „Fantazja Śledziowe”
Filia MDK Karsibór, ul. 1 Maja 40
Organizator: Stowarzyszenie Karsibór, Miejski Dom Kultury, OSP Karsibór, Ośrodek Sportu
i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny

26.08. niedziela

Wakacje 2018 na sportowo – Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej
godz.11.00 Turniej Open (zespoły dwuosobowe)
Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście na plażę od ul. Powstańców Śląskich lub Trentowskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszeń w danej kategorii i zostanie podany przed losowaniem
Warunkiem rozegrania danej kategorii jest udział minimum 4 zespołów
Zgłoszenia do turnieju, w dniu zawodów, 30 minut przed rozpoczęciem gier lub telefonicznie 537 500 889 – Mirosław Matusz

28.08. wtorek

godz.17.00 Nordic Walking na Receptę
w ramach Akademii Zdrowia Santadera
nauka technik Nordic Walking, spacer ok 3 km
zajęcia prowadzi kadra Polskiej Federacji Nordic Walking
Start – wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator :Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Federacja Nordic Walking, Santander Consumer Bank
Zajęcia bezpłatne

30.08. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

31.08. piątek

godz.19.00 XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
Koncert Fianłowy
wystąpią: Andrzej Chorosiński (organy), o. Rafał Kobyliński (tenor), ks. Zdzisław Madej (tenor), ks. Paweł Sobierajski (tenor)
Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety 20 zł, do nabycia przed koncertem

Codziennie

godz.12.00 Zajęcia Fitness
godz.19.00 Plaża przy Centrum Koordynacji Ratownictwa, wejście na plażę od
ul. Powstańców Śląskich lub Trentowskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

WYSTAWY
Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna od wtorku do soboty 12.00-18.00
– Wystawa rzeźby, ceramiki, malarstwa i grafiki Małgorzaty Sobeckiej

Galeria Sztuki Współczesnej Miejsce Sztuki 44
ul. Armii Krajowej 13
czynna: od poniedziałku do piątku
w godz. 12:00 – 17:30
– Wystawa „De profundis – Beksiński VR”

Galeria “99”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek 10.00-17.00, sobota 10.00-14.00
– Malarstwo, grafika, rysunek i biżuteria Ewy Tomczak oraz Jacka Walczaka
Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Plac Rybaka 1
Czynne: poniedziałek – piątek 10.00-20.00, sobota-niedziela 10.00 – 18.00
www.muzeum-swinoujscie.pl
Stałe ekspozycje
– Historia miasta: przedwojenne i powojenne Świnoujście
– 100 lat temu na plaży
– Fauna i flora mórz i oceanów
– Sprzęt rybacki połowowy
– Instrumenty i pomoce nawigacyjne
– Złoto Bałtyku
– Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
– Żywa rafa koralowa

Wystawy:
– 70 lat żeglugi promowej ze Świnoujścia przez Bałtyk
– Odznaki Marynarki Wojennej RP z kolekcji Mariana Sienkiewicza
– Wielkie dni małej floty malarstwo Adama Werki
– Eko Statki – prace pokonkursowe dzieci ze świnoujskich przedszkoli
– Życie kulturalne miasta przed wojną i obecnie – fotogramy Plac Wolności
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: poniedziałek – piątek godz. 13.00 – 19.00, w środę godz.11.00 – 15.00
– Wystawa malarstwa Dominiki Paczkowskiej
– Wystawa fotograficzna pt.: Powojenne rybołówstwo nad Zalewem Szczecińskim

Fort Anioła, ul. Jachtowa
Czynne codziennie 10.00-17.00
www.fortaniola.pl

Wystawa biżuterii z bursztynu
Wystawa szkła artystycznego
Wystawa malarstwa

Fort Zachodni – Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne codziennie 10.00 – 19.00
www.fortzachodni.pl
Stała ekspozycja
Historia twierdzy Świnoujście

Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne codziennie10.00- 18.00
www.fort-gerharda.pl
Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
1000 lat twierdzy Ujścia Świny

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie – ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście – Przytór
wejścia codziennie o godzinach 10:30 oraz 15:00
www.podziemne-miasto.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu