Program imprez w Świnoujściu – Maj 2019

Maj 2019
01.05. środa

Wyspy umajone
Razem w Europie 

15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej
godz. 12.00 występ Marcina Dilinga oraz dziecięcych i młodzieżowych artystów
ze Świnoujścia
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
godz. 16.00 Animacje plastyczne, gry i zabawy dla najmłodszych
występy lokalnych zespołów wokalnych, poczęstunek
Miejsce: Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40
godz. 18.00 Koncert zespołu FOX
Miejsce: Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

02.05. czwartek

godz. Dzień Flagi na Latarni Morskiej pod patronatem
Prezydenta Miasta Świnoujście
11.00 Powitanie zgromadzonych gości
11.10 – 11.50 Konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych
11.30 Łączność radiowa z innymi obiektami w Polsce i na świecie
12.00 Uroczyste podniesienie największej w Polsce flagi na latarni przy dźwiękach hymnu państwowego w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Świnoujście
12.10 – 12.30 Koncert Orkiestry Wojskowej
12.30 – 13.00 Gawęda o Święcie flagi narodowej i poczęstunek dla gości
13.00 Łączność radiowa z innymi obiektami w Polsce i na świecie
Zwiedzanie latarni od godz. 13.00
Miejsce: Latarnia Morska, ul. Bunkrowa 1
Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, Świnoujska Organizacja Turystyczna
Wstęp wolny
Wyspy umajone
godz. 12.00 Dzień Flagi na Warszowie
animacje dla dzieci przygotowane przez Pracownie Plastyczne MDK,
poczęstunek
Miejsce: Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
godz. 15.00 Cyrkowe warsztaty dla najmłodszych
majówkowe animacje, zabawy i konkursy
Miejsce: Filia MDK Karsibór, ul. 1 Maja 40
godz. 19.00 Koncert zespołu Raz Dwa Trzy
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

03.05. piątek

godz. 09.00 – 21.00 Turniej Tenisa Ziemnego
z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
gra pojedyncza kobiet i mężczyzn kat. OPEN
gra pojedyncza kat. OLDBOYS 50+
gra deblowa w kat. MIXT
gra deblowa w kat. 100+ (suma lat obu zawodników, młodszy min. 45)
Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17a
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Zgłoszenia: do 02.05.19 r. godz. 18.00
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl lub tel. 91 322 21 06
Obchody Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja
godz. 10.00 Msza Św.
z udziałem Orkiestry Wojskowej Świnoujście, pocztów sztandarowych, władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości
Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny
godz. 11.00 Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”
Miejsce: Plac Słowiański
Organizatorzy: Urząd Miasta Świnoujście, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, Komenda Portu Wojennego, Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wyspy umajone
godz. 12.30 Występ Orkiestry Wojskowej Marynarki Wojennej ze Świnoujścia
animacje dla dzieci przygotowane przez Pracownie Plastyczne MDK
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

04.05. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 09.00 – 21.00 Turniej Tenisa Ziemnego
z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
gra pojedyncza kobiet i mężczyzn kat. OPEN
gra pojedyncza kat. OLDBOYS 50+
gra deblowa w kat. MIXT
gra deblowa w kat. 100+ (suma lat obu zawodników, młodszy min. 45)
Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17a
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl lub tel. 91 322 21 06
godz. 10.00 – 14.00 Giełda kolekcjonerska
Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp.
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizatorzy: Handlowcy z Pasażu Rondo, Koło Filatelistyczne w Świnoujściu
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
Wyspy umajone
godz. 20.00 Koncert zespołu Kapela ze Wsi Warszawa
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

05.05. niedziela

godz. 09.00 – 21.00 Turniej Tenisa Ziemnego
z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
gra pojedyncza kobiet i mężczyzn kat. OPEN
gra pojedyncza kat. OLDBOYS 50+
gra deblowa w kat. MIXT
gra deblowa w kat. 100+ (suma lat obu zawodników, młodszy min. 45)
Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17a
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl lub tel. 91 322 21 06
Wyspy umajone
godz. 12.00 Koncert zespołów Keja, Malwy, Słowianki, Kantylena, Chwaty
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
VI Polsko – Niemieckie Biegi Majowe
godz. 14.00 Start biegów młodzieżowych
przedszkolaki 2012 i młodsi – dystans 250 m,
rocznik 2011/2010 kl. I-II – dystans 400 m,
rocznik 2009/2008 kl. III-IV – dystans 400 m,
rocznik 2007/2006 kl. V-VI – dystans 800 m,
rocznik 05/04/03 kl. VII, VIII-III gim. – 800 m,
rocznik 02/01/00 kl. I-III szkoła średnia – 1200m
godz. 16.00 Start Biegu Konstytucji 3 Maja – dystans 5160 m
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

07.05. wtorek

godz. 11.00 Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie
pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: PSOUU Świnoujście
Wstęp wolny

08.05. środa

godz. 09.00 – 15.00 Turniej Siatkówki Plażowej
dla uczniów szkół i ośrodków specjalnych
Miejsce: Plaża na wysokości Centrum Ratowników
Organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Uczniowski Klub Sportowy „SKEJT”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
Obchody 74. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej
Narodowy Dzień Zwycięstwa
godz. 12.30 Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość
Rzeczpospolitej”
z udziałem Orkiestry Wojskowej Świnoujście, pocztów sztandarowych, władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców
Miejsce: Plac Słowiański
godz. 13.10 Uroczystości pod pomnikiem „Kwatera wiecznego spoczynku weteranów II wojny światowej”
Cmentarz Komunalny, ul. Karsiborska
Organizatorzy: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, Komenda Portu Wojennego, Urząd Miasta Świnoujście
godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny
godz. 16.00 Czwartek Lekkoatletyczny
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 17.00 Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019
spotkanie z niezwykłym artystą Świnoujścia, poprzedzone wystawą bursztynu, pt. „Sposób na życie wg Tadeusza Zielińskiego”
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny

09.05. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

10.05. piątek

godz.
10.00 – 20.00 Jarmark
Miejsce: Teren przy Muszli Koncertowej, Promenada
Organizatorzy: Klub Sportowy Uznam, Złote Jarmarki, Miejski Dom Kultury Świnoujście
godz. 17.00 Wystawa malarstwa Krzysztofa Krzywińskiego
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny
Wyspa Kontrapunkt
godz. 19.00 „Curko moja, ogłoś to. Rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk”
wyk. Maria Drab
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej ms44, ul. Armii Krajowej 13
godz. 21.00 „Jezus Maria, uchodźca”
Living Space Theater (Katowice)
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wejściówki do odbioru:
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00

11.05. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 10.00 – 14.00 Babski Targ
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
godz. 09.00 – 16.00 Pchli targ
Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem,
ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
godz. 11.00 Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW
Miejsce: Plaża Miejska, wejście od ul. Powstańców Wielkopolskich
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
Świnoujście na rowery
godz. 11.00 Masa Krytyczna – przejazd rowerzystów ulicami miasta,
start i meta: ul. Uzdrowiskowa, naprzeciwko Muszli Koncertowej
rejestracja od godz. 9.00
godz. 10.00 – 18.00 Miasteczko Rowerowe
m.in. darmowy serwis rowerowy, tor rowerowy typu „pumptrack”, tor samochodowy zasilany energorowerami
Miejsce: Teren przy Muszli Koncertowej, Promenada
godz.
10.00 – 20.00 Jarmark
Miejsce: Teren przy Muszli Koncertowej, Promenada
Organizatorzy: Klub Sportowy Uznam, Złote Jarmarki, Urząd Miasta Świnoujście, Miejski Dom Kultury Świnoujście
Więcej informacji na stronie: www.ksuznam.pl
godz. 16.00 Koncert polsko-niemieckiej orkiestry akordeonowej
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna Świnoujście
Wstęp wolny
godz. 17.00 Mecz piłki nożnej – klasa okręgowa
MKS Flota Świnoujście – Sokół Pyrzyce
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: MKS Flota Świnoujście
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie stadionu
Wyspa Kontrapunkt
godz. 18.00 „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji”
wyk. Ola Bożek-Muszyńska
godz. 20.00 „Z innej gliny”
wyk. Katarzyna Dominiak ze Świnoujścia
Miejsce: Hala w Basenie Północnym
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wejściówki do odbioru:
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00
godz. 20.00 Koncert Nad Porami Roku
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów na wydarzenia tel. 721 451 721

12.05. niedziela

godz.
10.00-20.00 Jarmark
Miejsce: Teren przy Muszli Koncertowej, Promenada
Organizatorzy: Klub Sportowy Uznam, Złote Jarmarki, Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wyspa Kontrapunkt
godz. 18.00 „Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi”
wyk. Maria Dąbrowska, Jakub Fiszer
godz. 20.00 „Homo Sovieticus, czyli o praźródłach naszego obecnego stanu,
czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki”
wyk. Wojtek Kowalski
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wejściówki do odbioru:
Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00
Galeria ART., wt. – sob. 12.00-18.00

15.05. środa

godz. 09.30 i 11.00 Koncerty rekrutacyjne dla szkół podstawowych
w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna Świnoujście
Wstęp wolny
godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny
godz. 17.00 Zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019
spotkanie z wybitnym aktorem Jerzym Trelą
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny

16.05. czwartek

godz. 09.30 i 11.00 Koncerty rekrutacyjne dla szkół podstawowych
w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna Świnoujście
Wstęp wolny
godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

18.05. sobota

Zwiedzanie STS Siedow
Wybrzeże Władysława IV, na wysokości Kapitanatu Portu
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
Wstęp wolny

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
godz. 12.00 Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
godz. 15.00 II Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza
m.in. skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem,
biegi na dystansach: 100m, 200m, 300m, 400m, 600m, 800m, 1000m, 1500m, 100m przez płotki
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 18.00 Basia Bańda – letnisko, wernisaż
Miejsce: Miejska Galeria Sztuki Współczesnej ms44, ul. Armii Krajowej 13
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
godz. 20.00 Koncert duetu SKY
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów na wydarzenia tel. 721 451 721

19.05. niedziela

godz. 17.00 Saxmania – koncert jazzowy
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

20.05. poniedziałek

godz. 17.00 Maja Przybylska „Satyry”
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny

22.05. środa

godz. 09.00 – 16.00 Pchli targ
Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem,
ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny
godz. 16.00 Czwartek Lekkoatletyczny – FINAŁ MIEJSKI
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 17.00 Koncert promenadowy w wykonaniu
Orkiestry Wojskowej Marynarki Wojennej ze Świnoujścia
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

23.05. czwartek

godz. 17.00 Spotkanie literacko-autorskie z okazji premiery książki „Nie gódź się” Patti Smith
gość spotkania Filip Łobodziński – znakomity tłumacz, dziennikarz, aktor oraz autor tłumaczenia tej głośnej książki
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny
godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

24.05 piątek

XVIII Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów

godz. 09.00 Oficjalne otwarcie Mistrzostw
godz. 10.00 Start biegu i marszu Nordic Walking
Miejsce: Stadion Miejski ul. Matejki 22
Organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Urząd Miasta Świnoujście, Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 20.00 Koncert zespołu Elokwencja
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów na wydarzenia tel. 721 451 721

25.05. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
XVIII Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów
Miejsce: Stadion Miejski ul. Matejki 22, Boisko Syntetyczne oraz Korty Tenisowe ul. Matejki 17a, Hala Sportowa ul. Piłsudskiego 9, Hala Sportowa ul. Białoruska, Pływalnia Miejska ul. Żeromskiego 62
Organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Urząd Miasta Świnoujście, Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 16.00 Nuty nie znają granic
polskie piwo, niemieckie kiełbaski – piknik i koncert integracyjny
Miejsce: Promenada Transgraniczna
Organizator: Gmina Heringsdorf, Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
godz. 17.00 Gramy dla Mamy
popis muzyczny w wykonaniu uczniów Studium Instrumentalnego
Barbary Okoń
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
godz. 20.00 Koncert zespołu 2MANARMY
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów na wydarzenia tel. 721 451 721

26.05. niedziela

godz. 10.00 10. Rowerowy Rajd na Orientację
Miejsce startu i mety: Polanka biwakowa przy ul. Jachtowej
Organizatorzy: Klub Sportowy Uznam, Urząd Miasta Świnoujście
Więcej informacji na stronie: www.ksuznam.pl
godz. 17.00 Mecz piłki nożnej – klasa okręgowa
MKS Flota Świnoujście – Gavia Choszczno
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: MKS Flota Świnoujście
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie stadionu

27.05. poniedziałek

godz. 17.00 Spotkanie artystyczne „Robert Moskwa dla wszystkich Mam”
Prowadzi red. Marcin Michrowski
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny
29.05. środa

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny
godz. 17.00 Koncert Orkiestry Wojskowej Marynarki Wojennej
i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej ze Świnoujścia
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna Świnoujście, Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

30.05. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

WYSTAWY
Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna: od wtorku do soboty w godz. 12.00-18.00

Galeria Sztuki Współczesnej Miejsce Sztuki 44
ul. Armii Krajowej 13
Czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:30

Galeria “Galeria Autorska”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek 12.00 – 16.00, sobota 10.00 – 14.00

Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Plac Rybaka 1
Czynne: wtorek – sobota 9.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 15.00
www.muzeum-swinoujscie.pl
Stałe ekspozycje

  • Historia miasta: przedwojenne i powojenne Świnoujście
  • Fauna i flora mórz i oceanów
  • Sprzęt rybacki połowowy
  • Instrumenty i pomoce nawigacyjne
  • Złoto Bałtyku (wystawa bursztynu)
  • Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
  • Żywa rafa koralowa
  • Modele żaglowców
    Wystawy:
  • Świnoujście w ceramice i szkle

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna: od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: poniedziałek – piątek w godz. 13.00 – 19.00, w środę w godz.11.00 – 15.00

  • Wystawa malarstwa uczestników Koła Plastycznego – Warszów

Fort Anioła, ul. Jachtowa
Czynne: codziennie w godz. 10.00 – 16.00
www.fortaniola.pl

Fort Zachodni – Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne: codziennie w godz. 10.00 – 19.00
www.fortzachodni.pl
Stała ekspozycja
Historia twierdzy Świnoujście

Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne: codziennie w godz. 10.00- 18.00
www.fort-gerharda.pl
Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
1000 lat twierdzy Ujścia Świny

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie – ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście – Przytór
Wejścia soboty i niedziele o godzinach 10:30 oraz 15:00
www.podziemne-miasto.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu

Dodaj komentarz