Program imprez w Świnoujściu | Luty 2019


01.02. piątek

godz.10.00 Spektakl pt.:„Koralina”
projekcja filmowa spektaklu O!środka Działań Teatralnych
po spektaklu zabawa z oryginalnymi dekoracjami ze spektaklu
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

02.02. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego,
od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

03.02. niedziela

godz.11.00 i 12.15 Mecze IX edycji Świnoujskiej Basket Ligi
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.swibas.pl
godz.17.00 Musicale świata
koncert Tomasza Steciuka oraz uczestników warsztatów muzycznych
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

06.02.środa

godz.12.00 Spektakl dla dzieci pt.: „Calineczka”
w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

07.02. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
godz.19.00 Mecze Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

08.02. piątek

godz. 17.00 Otwarcie wystawy fotograficznej prac Tomasza Ambroszczyka
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny
godz.19.00 Mecze Rekreacyjnej Ligi Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

09.02. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego,
od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
godz.18.00 Otwarcie wystawy pt.: „Niepamięć”
Malarstwo i rzeźba Krzysztofa Nowickiego
Miejska Galeria Sztuki Współczesnej Ms44, ul. Armii Krajowej 13
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

10.02. niedziela

godz.11.00 i 12.15 Mecze IX edycji Świnoujskiej Basket Ligi
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.swibas.pl
godz.18.30 Mecze Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

14.02. czwartek

godz. 11.00 Spotkanie autorskie: Piotr Oleksy prezentuje książkę
pt.: „Naddniestrze” w rozmowie z Michałem Taciakiem
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny
godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

15.02. piątek

godz.17.00 Każdemu wolno kochać
spotkanie przy muzyce z okazji Walentynek
Miejsce: Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście, PZERiI
Wstęp wolny
godz.19.00 Mecze Rekreacyjnej Ligi Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

16.02. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego,
od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 10.00 – 14.00 Giełda kolekcjonerska
Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp.
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo, Koło Filatelistyczne w Świnoujściu
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
godz.18.00 Otwarcie wystawy pt.: „Fotomigawki z wyspiarskich wypraw rowerowych”
prace Jana Walczaka
Miejsce: Galeria ART. Miejskiego Domu Kultury,
ul. Wojska Polskiego 1/1
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

17.02. niedziela

Świnoujska Liga Biegowa – Biegi Walentynkowe

godz.11.00 Biegi dla dzieci i młodzieży
godz.12.00 Bieg Open kobiet i mężczyzn
Zapisy w godz.9.00-10.50, dekoracje bezpośrednio po każdym zakończonym biegu
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz.11.00 i 12.15 Mecze IX edycji Świnoujskiej Basket Ligi
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.swibas.pl

18.02. poniedziałek

godz. 17.00 Spotkanie autorskie Jacka Federowicza (aktor, satyryk, autor)
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny

20.02. środa

godz.11.00 Spektakl dla dzieci pt.: „Królowa Śniegu”
w wykonaniu artystów z Teatru La Fayette
Miejsce: Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
godz.17.00 Koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia ze Świnoujścia
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia ze Świnoujścia, Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

21.02. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
godz.19.00 Mecze Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

22.02. piątek

godz.9.00 Zawody pływackie – Igrzyska Dzieci oraz
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Miejsce: Pływalnia, ul. Żeromskiego 62
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz.19.00 Mecze Rekreacyjnej Ligi Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

23.02. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego,
od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 12.00 Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
„Piękno czasu – o portretach Zofii Rydet”, wykład Andrzeja Pawełczyka, dyrektora Miejskiego Domu Kultury
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

24.02. niedziela

godz.18.30 Mecze Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od strony
ul. Hołdu Pruskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

25.02.poniedziałek

godz.17.00 Koncert z okazji 9. urodzin zespołu „Wiolinki”
Miejsce: Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

28.02. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
WYSTAWY
Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna: od wtorku do soboty w godz. 12.00-18.00

  • Kiermasz świąteczny Galeria Sztuki Współczesnej Miejsce Sztuki 44
    ul. Armii Krajowej 13
    Czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:30
  • Wystawa – grafika i instalacje Piotr Pasiewicz

Galeria “99”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek w godz. 10.00-17.00, sobota w godz. 10.00-14.00

  • Malarstwo, grafika, rysunek i biżuteria Ewy Tomczak oraz Jacka Walczaka
    Muzeum Rybołówstwa Morskiego
    Plac Rybaka 1
    Czynne: od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-17.00
    www.muzeum-swinoujscie.pl
    Stałe ekspozycje
  • Historia miasta: przedwojenne i powojenne Świnoujście
  • 100 lat temu na plaży
  • Fauna i flora mórz i oceanów
  • Sprzęt rybacki połowowy
  • Instrumenty i pomoce nawigacyjne
  • Złoto Bałtyku
  • Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
  • Żywa rafa koralowa
    Wystawy:
  • Pejzaże morskie i wejście do portu w Świnoujściu w akwarelach z końca XIX w.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna: od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: poniedziałek – piątek w godz. 13.00 – 19.00, w środę w godz.11.00 – 15.00

  • Zbiorowa wystawa fotograficzna pt.: „Pocztówka z…”

Fort Anioła, ul. Jachtowa
Miesiące grudzień i styczeń: nieczynne
www.fortaniola.pl

Fort Zachodni – Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne: codziennie w godz. 10.00 – 19.00
www.fortzachodni.pl
Stała ekspozycja
Historia twierdzy Świnoujście

Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne: codziennie w godz. 10.00- 18.00
www.fort-gerharda.pl
Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
1000 lat twierdzy Ujścia Świny

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie – ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście – Przytór
Wejścia soboty i niedziele o godzinach 10:30 oraz 15:00
www.podziemne-miasto.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu

Dodaj komentarz