Program imprez w Świnoujściu – Kwiecień 2019


03.04. środa

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny
godz. 17.00 Mecz piłki nożnej – klasa okręgowa
MKS Flota Świnoujście – Kluczevia Stargard
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: MKS Flota Świnoujście
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie stadionu

04.04. czwartek

godz. 11.00 Spotkanie autorskie z Marianem Łysakowskim i prezentacja książki
pt.: „Podróże i przygody pilota wycieczek w XX i XXI wieku”
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny
godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

05.04. piątek

godz. 10.00 Igrzyska dzieci – dziewczęta i chłopcy w piłce nożnej
Miejsce: Boisko syntetyczne, ul. Matejki 17a
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 19.00 Rekreacyjna Liga Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa OSIR, ul. Piłsudskiego 9
(wejście od strony ul. Hołdu Pruskiego)
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 17.00 Wystawa malarstwa uczestników Koła Plastycznego – Warszów
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny

06.04. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego,
od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 10.00 – 14.00 Giełda kolekcjonerska
Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp.
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo, Koło Filatelistyczne w Świnoujściu
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
godz. 11.00 Wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
„Szczepienia a zdrowie” Bartosz Arłukowicz,
„Szpital Miejski w Świnoujściu – oferta dla seniora”
Prezes Szpitala Dorota Konkolewska
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny
godz. od 12.00 Szkolenie „Aklimatyzacja Kota w Nowym Domu”
z zoopsycholog Blanką Majewską
Organizator: Grupa SHARE WITH ME
Cena szkolenia 79 zł, zapisy do dnia 05.04 – ilość miejsc ograniczona
Więcej informacji: tel. 723 017 198

07.04. niedziela

Świnoujska Liga Biegowa – Bieg Aprylisowy

godz. 11.00 Biegi dla dzieci i młodzieży
godz. 12.00 Bieg Open kobiet i mężczyzn
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

10.04. środa

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny
godz. 11.00 Uroczystości z okazji obchodów rocznicy
79. lecia Zbrodni Katyńskiej i 9. lecia Katastrofy Smoleńskiej
Uroczystości przy Kamiennych Tablicach upamiętniających Katyń 1940 oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej
Miejsce: Cmentarz Komunalny przy ul. Karsiborskiej
Organizatorzy: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża i Urząd Miasta Świnoujście
godz. 19.00 „Fame – zróbmy musical”
koncert uczestników Pracowni wokalno-artystycznej Mariny Nikoriuk
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury w Świnoujściu
Wstęp wolny

11 – 23.04

godz. 10.00 – 18.00 Jarmark Wielkanocny
Miejsce: Plac Wolności
Organizator: Twórcy Ludowi z Krasnegostawu

11.04. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
godz. 18.00 Koncert muzyki pasyjnej
w wykonaniu zespołu Chwaty oraz chóru Kantylena
Miejsce: Parafia pw. Bł. Michała Kozala, ul. Gdańska 20
Organizator: Parafia pw. Bł. Michała Kozala
Wstęp wolny

12.04. piątek

Spektakle edukacyjne dla szkół

godz. 08.40 Felix i przyjaciele
godz. 10.10 Przygody Detektywa
godz. 11.40 Mój przyjaciel Oskar
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Teatr Współczesny Kraków
Bilety i rezerwacje: 534 969 821

13.04. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 09.00 – 14.00 Pchli targ
Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem,
ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
godz. od 12.00 Szkolenie „Tajemnica Kociej Miski” Black Cat
Organizator: Grupa SHARE WITH ME
Cena szkolenia 169 zł, zapisy do dnia 10.04 – ilość miejsc ograniczona
Więcej informacji: tel. 723 017 198
godz. 16.00 Mecz piłki nożnej – klasa okręgowa
MKS Flota Świnoujście – Zorza Dobrzany
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: MKS Flota Świnoujście
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie stadionu
godz. 18.00 „Noir” – spotkanie z Sörenem Bollmannem,
autor kryminałów z pogranicza
Miejska Galeria Sztuki Współczesnej ms44, ul. Armii Krajowej 13
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

14.04. niedziela

godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie
godz. 12.00 Finał konkursu Wyspy Wielkanocne
Miejsce: Galeria ART Miejskiego Domu Kultury, ul. Wojska Polskiego 1/1
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

17.04. środa

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny
godz. 16.00 Czwartki Lekkoatletyczne
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 17.00 X Półmaraton w Worku
Dystans 21, 1 km, bieg zaliczany do klasyfikacji MLB
Zbiórka: Góra Słowiańska, przedłużenie ulicy Rycerskiej,
za pasem granicznym, zapisy od godz. 16.00
Organizator: Klub Biegacza Jogging
Więcej informacji na stronie:www.jogging.republika.pl

18.04. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

20.04. sobota

godz. 09.00 Wielkanocny Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

24.04. środa

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny
godz. 16.00 Czwartki Lekkoatletyczne
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

25.04. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

26.04. piątek

XXXIX Międzynarodowy Mityng „Uznamski” w brydżu sportowym

godz. 19.00 Otwarcie XXXIX Mityngu Uznamskiego
godz. 19.10 Mityngowy Turniej Par im. Waldemara Kaśkiewicza
Miejsce: Dom Wczasowy WARTA, ul. Wojska Polskiego 93
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Morski Klub Sportowy FLOTA
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

27.04. – 05.05 

godz. 10.00 – 20.00 Jarmark Majówkowy
Miejsce: Plac Wolności
Organizator: Złote Jarmarki

27.04. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie
godz. 09.00 – 14.00 Pchli targ
Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem,
ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
XXXIX Międzynarodowy Mityng „Uznamski” w brydżu sportowym
godz. 10.00 Ogólnopolski Turniej Par Memoriał Andrzeja Krajewskiego cz. I
godz. 15.00 Ogólnopolski Turniej Par Memoriał Andrzeja Krajewskiego cz. II
Miejsce: Dom Wczasowy WARTA, ul. Wojska Polskiego 93
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Morski Klub Sportowy FLOTA
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 13.00 Wellness na plaży – Bieg „Laufmützen”
biegacze, kijkarze, rowerzyści
Miejsce: start przy Muszli Koncertowej w Świnoujściu
Organizatorzy: TViU e.V., UTG, Urząd Miasta Świnoujście, Informacja Turystyczna Świnoujście, Hotel „Trzy Wyspy”, Uzdrowisko Świnoujście S.A., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Parkrun Świnoujście, Włóczykije Świnoujście
godz. 17.00 Mecz piłki nożnej – klasa okręgowa
MKS Flota Świnoujście – Biali Sądów
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Matejki 22
Organizator: MKS Flota Świnoujście
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie stadionu

28.04. niedziela

XXXIX Międzynarodowy Mityng „Uznamski” w brydżu sportowym

godz. 10.00 Mityngowy Turniej Teamów o Puchar Dyrektora OSiR „Wyspiarz” w Świnoujściu
godz. 15.00 Ogłoszenie wyników Mityngu
Miejsce: Dom Wczasowy WARTA, ul. Wojska Polskiego 93
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Morski Klub Sportowy FLOTA
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

WYSTAWY
Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna: od wtorku do soboty w godz. 12.00-18.00

  • transPRINT/ przegląd współczesnej polskiej grafiki artystycznej (do 14.04) Galeria Sztuki Współczesnej Miejsce Sztuki 44
    ul. Armii Krajowej 13
    Czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:30
  • Warstwy/ Łukasz Patelczyk, malarstwo (do 30.04)

Galeria “99”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek w godz. 10.00-17.00, sobota w godz. 10.00-14.00

  • Malarstwo, grafika, rysunek i biżuteria Ewy Tomczak oraz Jacka Walczaka
    Muzeum Rybołówstwa Morskiego
    Plac Rybaka 1
    Czynne: od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-17.00
    www.muzeum-swinoujscie.pl
    Stałe ekspozycje
  • Historia miasta: przedwojenne i powojenne Świnoujście
  • 100 lat temu na plaży
  • Fauna i flora mórz i oceanów
  • Sprzęt rybacki połowowy
  • Instrumenty i pomoce nawigacyjne
  • Złoto Bałtyku
  • Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
  • Żywa rafa koralowa
    Wystawy:
  • Świnoujście w ceramice i szkle

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna: od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: poniedziałek – piątek w godz. 13.00 – 19.00, w środę w godz.11.00 – 15.00

  • Wystawa malarstwa uczestników Koła Plastycznego – Warszów

Fort Anioła, ul. Jachtowa
Czynne: codziennie w godz. 10.00 – 16.00
www.fortaniola.pl

Fort Zachodni – Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne: codziennie w godz. 10.00 – 19.00
www.fortzachodni.pl
Stała ekspozycja
Historia twierdzy Świnoujście

Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne: codziennie w godz. 10.00- 18.00
www.fort-gerharda.pl
Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
1000 lat twierdzy Ujścia Świny

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie – ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście – Przytór
Wejścia soboty i niedziele o godzinach 10:30 oraz 15:00
www.podziemne-miasto.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu

Dodaj komentarz